בימים אלה הוגשה תביעה נדירה נגד צוות רפואי באחד מבתי החולים, באמצעות עוה"ד אנה אונגר (בתמונה למטה. צילום: אלקס אלקסיינקו) ממשרד עורכי הדין "אונגר שויגמן",  על טיפול מיותר ונמהר שחשף מטופלת לנזקים בריאותיים רבים וקשים.

בתביעה נטען כי הצוות הרפואי בבית החולים מיהר לבצע בתובעת ניתוח קיסרי חירום, מבלי לברר היטב את מצבו של העובר ואת התקדמות הלידה, שהתברר בדיעבד כתקינים לחלוטין. 

על פי התביעה, הצוות הרפואי לא ביצע רישום וניטור מסודרים, הבחין בהאטה רגעית של דופק העובר, ושכנע את היולדת כי הוא נמצא בסכנת חיים – מידע שבדיעבד היה שגוי. 

לדברי פרופ' איתן צימר, מומחה למיילדות וגניקולוגיה, אשר חיווה את דעתו מטעם התביעה - האטה רגעית בדופק העוברי הינו אירוע שכיח בלידה, אירוע שאיננו מהווה אף פעם אינדיקציה יחידה לביצוע ניתוח כה אגרסיבי ומסוכן, וברוב הפעמים נובע עקב תקלות טכניות במדידת הדופק בשל תנועת המכשיר והיילוד.

לדברי עו"ד אונגר, כתוצאה ממצג השווא נאלצה התובעת לעבור ניתוח קיסרי, אשר הנזקים מניתוח שכזה ידועים כרבים וקשים, וביניהם הנטייה לפתח סיבוכי מעיים בהמשך החיים, פגיעה בשרירי הבטן, וכן הכרח לעבור ניתוחים קיסריים נוספים בכל הלידות הבאות. 

לדברי עו"ד אונגר, ביצוע ניתוח קיסרי מיותר מהווה פגיעה קשה שלא לצורך בבריאות היולדת, פגיעה קשה באוטונומיה, גרירתה לחודשים של החלמה מהניתוח הקשה, והגדלה משמעותית בסיכונים העתידיים לבריאותה ולבריאות ילדיה. 

בימים אלה הגישה עו"ד אונגר תביעה לפיצויים על רשלנות רפואית נגד בית החוליםי בשמה של היולדת – לבית משפט השלום ברחובות.