סיעת 'יהדות התורה'  ויצחק פינדרוס מועמד מס' 8 ברשימת יהדות התורה עתרו היום י"א בתשרי 10.10.19 לבית המשפט המחוזי בירושלים על תוצאות הבחירות לכנסת ה- 22 והגישה ערעור על תוצאות הבחירות המנשלות את הסיעה מהמנדט השמיני שלה.  הערעור הוגש באמצעות משרד עוה"ד איתן הברמן, מיכל רומנו ברטהולץ ואורי הברמן ממשרד שרקון בן עמי אשר ושות' ונאמן קינן ושות'.

על פי הבדיקות שנערכו על ידי הסיעה נפלו בתוצאות הבחירות שיבושים, אשר תיקונם יביא לכך שלסיעה יגיעו 8 מנדטים ולא 7 ולליכוד יהיו 31 מנדטים ולא 32. לפיכך אחת המשיבות בעתירה תהיה ח"כ קטי שיטרית מהליכוד  המשובצת במקום ה-32.

העתירה היא נגד וועדת הבחירות המרכזית שאישרה את תוצאות הבחירות  וגם נגד סיעות ש"ס, סיעת הליכוד,  וסיעת ימינה בראשות איילת שקד.

מדובר לא בערעור רגיל על תוצאות בחירות, שכן המועד הרגיל חלף מזמן והכנסת כבר הושבעה. ואת זאת מסבירים  העותרים בכך שקיבלו  במועדים מאוחרים את הפרוטוקולים, עליהם היה צריך עבוד כדי להגיש עתירה זו.  

אם אכן יתקבל הערעור הפורט שהוגש לבית המשפט המחוזי,  עלולה ח"כ קטי שיטרית לאבד את מקומה בכנסת ה-22  לטובת  ח"כ לשעבר הרב יצחק פינדרוס להיכנס לכנסת במקומה של הגב' קטי שטרית (הליכוד).

הדרך לשם עוד ארוכה,  שכן  על הסיעות להגיש   תגובותיהם, ועל וועדת הבחירות להוכיח אכן שבשיטתה לחישוב המנדטים לא נפל פגם

אגב בחישוב הכולל של גוש הימין לא ישתנה המצב ונתניהו ימשיך לאמץ אל ליבו בלוק של 55 חברי כנסת, אם כי בעדיפות עליונה שלו ששיטרית תישאר בכנסת  מאשרפינדרוס מיהדות התורה.  גם אנחנו  מעדיפים.....