שכונת המשקפיים (מתי וועדת השמות תתכנס ותאשר שם לשכונה החדשה הזו,  מה דעתכם, שכונת אלי כהן הי"ד ע"ש הגיבור הישראלי מדמשק) היא שכונה מפותחת, שכונה מתוכננת עם פארקים ועם פינות נוי נאות במיוחד. מי שמסייר בשכונה אינו יכול לא להתפעל מהפארקים המשפחתיים  הבנויים לתלפיות בשכונה.  בניינים יפים, מדרכות, כבישים רחבים ואפילו קווי תחבורה יש לשכונה. עדיין לא בתדירות התכופה הרצויה אבל לפחות יש...

בנייני הפאר האלה שנבנו בשנתיים האחרונות, נרכשו ובעליהם כנראה מצאו סיבה לא להגיע להיות שותפים בחנוכת בית חדש. לפחות לא בשלב הזה.  על דירות לא מעטות מתנוסס השלט להשכרה כולל מספר טלפון. אם אתה חסר דירה ומעוניין  להיות שותף בחוויה של הרצת שכונה אתה מוזמן. יש גם כאלה, אותם ראינו בין כסה לעשור, שהגיעו  לחדש בית נאה,  משאיות עמדו בפתח הבית ופרקו את  תכולת הבית החדש.  

למה הרצת שכונה? כי לאותם בניינים, או לפחות לחלק מהם אין עדיין חיבור לחשמל.  אלמנט מינימלי לקיים חיי משפחה תקינים וסדירים. בצד החניות המפוארות למכוניות  פרטיות מוגנות מפני חום וקור, תמצאו גם כמה גנרטורים שהפכו להיות ספקי חשמל לתצרוכת הדיירים.

ברח' אברהם שפירא  הוצבו כמה כאלה בסמוך לאותו בניין, כנראה העומס גדול.  אמרת גנרטורים, זה גם זיהום אויר, זה גם רעש.  האם לכך כיוון המתכנן הטוב?  לא סביר, אז  למה אין עדיין חיבור לחשמל? מתברר לפי שיחות עם אחד הדיירים שהבניה במקום טרם הושלמה, וחברת  החשמל לא מחברת כאשר אין טופס 4. ומי אחראי לתת טופס – הוא אישור אכלוס? העירייה. זו מצאה במקום ליקויים שאינם מאפשרים לתת עדיין אישורי אכלוס. אך איך נכנסו דיירים לדירותיהם?  אלה לא פלשו לדירות, הם קיבלו מפתח בהתחייבות שלא יתבעו זכויותיהם. מבינים?

חבר מועצה שהוזעק למקום בשבוע שעבר נדהם לגלות את המציאות הזו. גם הוא לא יכול היה להושיע. 

אז מי כן?  גם לדעת אותו חבר מועצה, אילו העירייה הייתה אוכפת את החוק, את כוחה ואת סמכותה, המצב הזה לא יכול היה להתקיים. מה פירוש? אם העירייה הייתה מונעת  מאותו קבלן למסור דירות, או לחלופין מוציאה אזהרה ברורה לבעלי הדירות למציאות בה ייתקלו, כולל 'חרם'  מתן שירותים לשכונה עד  לקבלת היתר האכלוס הכול היה יכול להיראות אחרת.

בינתיים לאחר אותו ויכול  שהתפתחת עם הדיירים סוכם לפחות להרחיק את הגנראטורים מקרבת הבתים,  לפחות שהזיהום שיוקטן מהצבת גנרטורים חדשים במקום הישנים, יצמצם את הנזק.

ומה באשר לאיכלוס? מתברר שהתופעה הזו של מסירת דירות בטרם קבלת אישורי איכלוס היא רעה חולה שמדלגת משכונה לשכונה, מצאנו אותו בקרית אברהם, ועתה גם במשקפיים. ויש מי שמגלה לנו גי גם במ' 3.....        

 בתמונה: גנרטור בקרבת בנין נאה