במעמד אורחים מרחבי הארץ, כולל ח"כ לשעבר יוסף וענונו, ראש עיריית קרית מלאכי,  חברים, תומכים ובראשם סם בן שיטרית יו"ר הפדרציה לעולי צפון אפריקה העולמית, הוכרז על הקמת  סניף בבית שמש.

באירוע שהיה גם  לכבוד הכרזת  הרב אברהם עמר  כראש הסניף המקומי, סגן נשיא  פדרציית  רבני ארה"ב, נכחו  מכובדים רבים ונישאו נאומים.

ראש העיר בית שמש דר עליזה בלוך התרגשה מהמעמד שהחזיר אותה אחורה לימי עליית משפחתה ממרוקו. "המסורת שלנו יותר עמוקה מהמופלטות, זה אתגר שלנו לחשוב מה התרבות ומהם הערכים שאנו מגדלים עליהם את הילדים, בלבוש, במחשבת הרוח, בספרות. זהו אתגר גדול מבחינתנו, אנחנו מקימים את מוזיאון המייסדים ואני מקווה ששם נקבע את ההנצחה למסורת הזו עליה שמענו כאן מפי סם בן שיטרית, וחברים נוספים. נעשה זאת למען הנכדים. יש משהו מעוות איך שאנחנו מגדלים את הילדים שלנו. כמה מהילדים מכירים באופן אמיתי את המסורת של יהודי מרוקו. אני שמחה שיהיה כאן סניף של הפדרציה....הייתי צריכה לנסוע עד לשם כדי להוקיר כאן. "

ד"ר בלוך  בירכה על היוזמה  כמו את  יו"ר הסניף המקומי הרב אברהם עמר שעשה עליה מחודשת לישראל ולבית שמש העיר ממנה יצא לפני כ-30 שנה לשליחות בארה"ב.

יו"ר אגודת הסופרים אחד מהאחים, הרצל ובלפור חקק, הרבנית ברוריה איפרגן זבולוני בירכו את הנוכחים. פתח את האירוע  יהודה גור אריה, ידיד נפש מוערך של סם בן שיטרית אשר ציון : "זהו אירוע שני מתוך 60 אירועים שנקיים ברחבי הארץ לרגל ציון  20 שנה לפדרציית עולי צפון אפריקה לישראל".