מטה הליכוד בעיר, מפלגתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו  עושה מאמצים לשבור את שיא המצביעים שלה מהבחירות האחרונות. אתמול בערב הוזמן שר החוץ, ח"כ ישראל כץ,  ידיד אמת של העיר בית שמש, להוציא את  הליכוד מהאדישות  להצביע. בחצר הסניף, הצטופפו המונים לשמוע את השר כץ מסביר מדוע  חייבים לצאת ולקיים את הזכות הדמוקרטית.  

סגן ראש העיר  משה שיטרית, איש הליכוד,  אומר: "יש לנו מטות ברוב הקלפיות בבית שמש. יש גם מטה לדוברי רוסית, אמהרית ואנגלית. מערך היסעים, תוכנה לעידוד מצביעים לקלפי ועוד. אנחנו ערוכים.  בהחלט שואפים לעבור את מספר הקולות מהפעם הקודמת.

הליכוד בבית שמש השיגה  הישג ענק בחודש אפיל האחרון, בבחירות האחרונות קיבלה 10,373 קולות (25.79% מסך הקולות הכשרים) – גידול של 1322 קולות מבחירות 2015.  בהנהגת הליכוד יהיו שבעי רצון אם יחזרו על הישג כזה.  

במטה הליכוד מצפים שכוח 'כולנו' בעיר יצטרף ויצביע עבור הליכוד הפעם, כמו מצביעי זהות של משה פייגלין, שלו יש בעיר מחנה תומכים לא מבוטל. שני אלה בלבד יכולים להוסיף 5% למצביעי הליכוד. בבחירות האחרונות קיבל פייגלין בבית שמש, 3.4% ואילו כחלון קיבל 1.5% מסך המצביעים. אם המגמה הזו תישמר בכל הארץ, עשוי נתניהו לגרוף הרבה יותר מנדטים מאשר בפעם האחרונה בה זכה ל-35 מנדטים.

הבוקר  יצאה ח"כ קטי שיטרית לממש זכותה  והצביעה , לאחר מכן יצאה לעודד מטות שכונתיים  להביא כמה שיותר מצביעים. 

ראשי הליכוד חוששים משאננות לכן הם מבקשים להסביר, שאם המצביעים יישארו בבית , גם בית שמש תינזק