זה לא סוד שאורח החיים המודרני, שמלא בנסיעות - במקום הליכות, בבילוי במקומות סגורים ובשעות ארוכות של ישיבה סטטית מול המסכים, לא בדיוק טוב לבריאות - בלשון המעטה. לכן, אין זה מפתיע שבשנים האחרונות עלתה המודעות לשמירה על אורח חיים בריא, ואיתה כמות האנשים שעוסקים באופן קבוע בפעילות גופנית - מהליכה פעם בשבוע ועד ריצות מרתון, מספינינג ועד טריאתלון.

בעוד שנעלי ספורט הן פריט הלבוש שמלווה כמעט את כולם, לאחרונה הצטרפה אליהן קטגוריה חדשה: נעלי התאוששות. בניגוד לנעלי הספורט, אשר משתמשות בהדף כדי להקפיץ בחזרה את הרגל לצעד הבא, נעלי ההתאוששות סופגות אותו לדריכה רכה. אם עד לפני שנים ספורות הנעליים האלו היו נחלתם של אתלטים בלבד, אשר היו נועלים אותן מיד עם סיום הפעילות כדי לעזור לגוף להתאושש מהר מהמאמץ ולמנוע פציעות, בשנים האחרונות הן נחשפו גם לקהל הרחב מסביב לעולם.

לארץ, הנעליים החדשות האלו עשו עלייה לארץ לפני כשנה, בדמות כפכפים של המותג OOFOS, שהיה גם הראשון שבחר להתמקצע בנעלי התאוששות בלבד. החברה האמריקאית פיתחה כבר ב-2011 פטנט המעניק לסוליה יתרון בריאותי, שכן היא סופגת 37% יותר מהזעזוע מאשר סוליה של נעל רגילה בכל צעד, המבנה שלה מעניק תמיכה משמעותית לקשתות, ובכך מוריד משמעותית את הלחץ מהקרסוליים ב-20%, מהברכיים, מהמותן ומהגב התחתון, והעיצוב הביו-מכני שלה מאפשר לדרוך בצורה נכונה יותר. גם הרכות הרבה של הסוליה מסייעת להפגת הכאבים אחרי מאמץ, והמשקל הזעיר מוריד למינימום האפשרי את המאמץ שהרגל צריכה לבצע בין אימון לאימון.

כעת, המותג משיק בארץ דגם חדש ואישי מתמיד, של כפכפים עם רצועה עליונה יחידה ומתכווננת, אשר מציעה התאמה ורסטילית יותר לכף הרגל. הדגם, שנקרא OOahh Sport Flex, מכיל גם הוא את טכנולוגיית השיכוך האייקונית OOfoam, אותה טכנולוגייה מוכחת מדעית להפחתת המתח על הגוף, אותה ניתן למצוא בכל כפכפי OOFOS.
 
להשיג בסניפי רשת Brooks.  מחיר: 299 שקלים. 

חברת Oofos הוקמה ב-2011 בבוסטון, ומקימיה שאפו לייצר נעליים שיוכלו לתת לאתלטים הזדמנות להבריא את כפות הרגליים שלהם מחוץ לאימון, תוך כדי הליכה. מכיוון שחנויות הספורט מלאות בנעליים שנועדו להשתמש באימפקט של הרגל כדי "להקפיץ" אותה לצעד הבא, מקימי Oofos ביקשו לעשות את ההפך: לייצר נעל שתספוג את המכה מבלי להחזיר את האנרגיה. לאחר שנתיים וחצי של ניסוי פיתחה החברה טכנולוגית קצף מהפכנית המשלבת הנדסה ביו-מכנית, ורצים רבים יכלו לנשום לרווחה. לא סתם רואים יותר ויותר אתלטים הולכים עם סנדלים וכפכפים של Oofos לאחר אימון: הנעליים האלה מקלות על הרצים ועוזרות לרגלים להשתקם.