אין עיר בארץ מתוחה כמו בית שמש באשר לתוצאות הבחירות לכנסת ה-22. תוצאות הבחירות ביום שלישי הקרוב ישפיעו על חייהם של ארבעה אישים בעיר שלנו. המדובר הוא בקטי שיטרית, עומר ינקילביץ, משה אבוטבול ו...חנה ג'ורנו.  בעל הסיכויים הגדולים לשרוד את המערכה היא ח"כ ינקילביץ מכחול לבן, הממוקמת במקום בטוח לפי כל הסקרים.  אלו חוזים סיכוי של  30  ויותר לכחול לבן. ינקילביץ ממוקמת במקום טוב אי שם בתחילת העשירייה השלישית, מקום 23, ולכן בכל מצב גם אם כחול לבן בסופו של דבר תררד מתחת ל-30 מנדטים, ינקילביץ תהיה במשכן.

התמונה שונה לגבי שיטרית, ליכוד, ח"כ  שהוכיחה פעילות בקדנציה הקצרה שלה,  היא נעה ונדה בארץ  כדי להשריש את שמה בתודעה הציבורית.  שיטרית ממוקמת במקום ה-32 . בטוח? תלוי באיזה יום תתפסו את הליכוד ואת נתניהו.  כל סקר באחרונה  חזה תוצאה של 32 מנדטים לליכוד. שיטרית על הקסקס,  זעזוע אחד והיא  לא תהיה שמה, לפחות בהזדמנות הראשונה.  הזדמנות שניה? תהיה לה, פרידה, או חוק נורבגי, או  יציאה של אחד מהמועמדים לתפקיד בחו"ל, והנה לכם  שיטרית חברת כנסת לקדנציה שניה, בתקווה לקדנציה שלישית.

ואין יותר ממשה אבוטבול מתפלל בימים האלה לא רק בשל חודש הרחמים והסליחות, אלא גם בשל השאיפה שש"ס  תשבור את השיא מהבחירות האחרונות ותקבל תשעה מנדטים.  אבוטבול 'נעלם' בין הבחירות הראשונה לבחירות  העכשוויות. הוא פחות עושה כותרות, פחות רעשן, מה גרם להשתתקות?

והאחרונה בסדרת השמות הזו היא פעיל הציבור חנה ג'ורנו, המשובצת ברשימתו של רון קובי. השבוע הופיעו יחדיו בטכס הסרת הלוט מעל  שם כיכר הצדק לזכרם של נתן וימית ג'ורנו.  הסקרים לא מזכירים את רשימתו של רון קובי- הימין החילוני.  האם התעלמות הזו אמיתית? רון קובי טוען שסיכויו לחצות א אחוז החסימה. "העבודה  שלי שונה משל האחרים, העבודה הוכיחה עצמה בהתמודדות המוניציפאלית." האם השיטה תעבוד גם בהתמודדות לכנסת?

לסיכום, רבים הסיכויים ששוב לבית שמש תהיינה שתי נציגות בכנסת, והשלישי, אבוטבול ייאלץ להמתין לחוק הנורבגי. שיטרית ואבוטבול, הראשונה מנהלת לשכה, השני בימיה סגן ראש עיר עשויים להיפגש  בכנסת הבאה, זה יקרה  אם הימים מנצח  וירכיב ממשלה. זה המצב היחיד בו שיטרית  שתהיה בעזרת רוב  בכנסת, ואבוטבול ייכנס אליה לאחר קבלת החוק הנורבגי. .  

בתמונה: רון קובי עם חנה ג'ורנו