בשבוע שעבר יצאה משלחת בת שמונה נשים יהודיות ומוסלמיות, תושבות המועצה האזורית מטה יהודה, לביקור בדרום אפריקה כאורחות של הקהילה היהודית מטעם שותפות ביחד והסוכנות היהודית. חברות המשלחת נפגשו ביוהנסבורג ובקייפטאון עם ארגוני נשים יהודיות נוצריות ומוסלמיות, תלמידי בתי ספר, חברי קהילה יהודית ועוד. עוד במסגרת המשלחת התקיימו מפגשים שכללו חיבור בין אנשים באמצעות מוזיקה, שיח על  מנהיגות, היכרות של מגוון התרבויות השונות ועוד. המשלחת  עוררה עניין רב ברחבי המדינה ואף פורסמה כתבה בעיתון דרום אפריקאי על המשלחת המכובדת.  נציגות המשלחת אף התראיינו ברדיו מקומי במדינה על, חיי שכנות בין מגזרים ודתות שונות, בנושא המשלחת ושיתופי פעולה בין הקהילות. "במטה יהודה אנחנו כמו משפחה. אני לא מרגישה שונה ולא חווה שום סממן גזעני", כך השיבה נציגת המשלחת מהמגזר הערבי, סלווה המתגוררת במועצה האזורית מטה יהודה ומשתתפת בתוכנית ,כשנשאלה בראיון לרדיו המקומי האם חשה מקופחת בשל דתה.

המשלחת התגבשה במסגרת תכנית 'דיאלוג ומנהיגות נשים יהודיות וערביות' – במסגרתה הוקמה קבוצת של 20 נשים יהודיות וערביות המתגוררות בעין נקובא ועין ראפה, ובישובים נוספים במטה יהודה במטרה לקדם מנהיגות ויוזמה נשית ברחבי המועצה האזורית מטה יהודה. 

ראש המועצה האזורית מטה יהודה, ניב ויזל: "התכנית 'דיאלוג נשים' היא תכנית נהדרת ופורצת דרך הרואה במגוון הקהילתי כר פורה להעצמה ומיצוי הפוטנציאל שלנו כקהילה מגובשת. נשות מטה יהודה הראו את פניה היפות של המועצה ואני מלא גאווה על הייצוג המכובד שבו זכינו"