תחום הפנסיה רחב מאוד ומסובך כך שבמידה ואתם מרגישים קצת אבודים ולא לגמרי יודעים היכן הכסף שלכם מנוהל או אלו זכויות מגיעות לכם בהתאם למוצרי חיסכון ייחודיים כאלו ואחרים, אל תרגישו רע, מרבית מהחוסכים מודים שאינם יודעים מה מצבם הפנסיוני העדכני , לשם כך השיק משרד האוצר מגוון פתרונות דיגיטליים אשר נועדו לאתר ולרכז את כל המידע הרלוונטי שלנו בממשק אחד יחיד ונוח.

כספים פנסיונים קודם כל

במהלך השנים השיקו חברות הביטוח מוצרים פנסיונים שונים כגון ביטוחי מנהלים , קרנות פנסיה , קופות גמל וכו'. יתרה מכך, יתכן שביטוח מנהלים שהושק ב-2001 שונה בתכליתו מביטוח מנהלים שהושק ב-1990. זה יהיה לא הוגן לצפות מכל אזרח במדינה לעקוב באופן ידני אחרי התפתחות הפנסיה שלנו.
מתוך הצורך הזה מגיע משרד האוצר ומשיק שירות דיגיטלי בשם המסלקה הפנסיונית , זהו אתר אינטרנט בפיקוח משרד האוצר אשר יפנה בשמכם לכל בתי ההשקעות וחברות הביטוח ויבקש מידע על כל מוצר פנסיוני הרשום תחת תעודת הזהות שלכם. לאחר זיהוי קצר, תוכלו להגיש את הבקשה למסלקה ולצפות לתחילת קבלת נתונים תוך 48 שעות.

מה בנוגע לביטוחים שלכם ?

בתחום הביטוח הצרה כפולה ומכופלת מכיוון שחברות הביטוח נוהגות לשנות את סוגי הביטוחים בתדירות די גבוהה ולכן לאדם ממוצע קשה לעקוב אחר גובה הכיסוי שלו בביטוחים מסוימים ובנוסף לבצע הצלבה בין הפוליסות ביטוח השונות שרכש בין אם במודע או כתוצאה משינוי שם הביטוח בחברת הביטוח.
גם כאן משרד האוצר החליט לעשות סדר ולשקף לכל אזרח את מפת הביטוחים שלו ואת גובה הכיסויים השונים שרכש. השירות החדש של משרד האוצר הר הביטוח , גם כאן נדרש זיהוי ראשי די פשוט ולאחר מכן תוך דקות ספורות יתחילו להופיע בפניכם פירוט מלא ומדוקדק של כל הביטוחים שרכשתם, עם פרטי הפוליסה , גובה הפרמיה ועוד'.

מדוע חשוב לבדוק את הנתונים ?

אף אחד מאיתנו לא אוהב לשלם יותר מדי , ולכן בדיקה של גובה פרמיית הביטוח המשולמת או גובה דמי הניהול המושלמים במוצרים הפנסיונים שלכם בהחלט תהיה מובנת ואף חיונית אחת לתקופה.
בנוסף לכל מוצר פנסיוני או ביטוחי יש מאפיינים ייחודיים וכיסויים חשובים ולכן חשוב לבחון האם המוצר שהיה לו יתרון בהתאם למצב המשפחתי שלכם או לגיל שלכם באותה נקודת זמן , עדיין רלוונטי עבורכם או שתוכלו להחליף אותו במוצר אחר.

מה החוק אומר ?

כרגע יש הנחייה לאנשי מקצוע כגון סוכני ביטוח , מתכננים פיננסים וכו' להגיש מסמך הנמקה , זהו מסמך מסכם לפני פעולה שיווקית בו מפורט הסיבות לביצוע הפעולה. כך שעל מנת שאיש המקצוע יוכל לבצע את עבודתו נאמנה יהיה חייב לבצע שאילתה בשמכם במסלקה הפנסיונית ובהר הביטוח ורק לאחר שיבחן את התמונה הגדולה , יוכל להמליץ על שינוי.