חווה מגדל, מהישוב שריגים מסיימת 23 שנים בבית הספר הרטוב ומתוכם 9 שנים כמנהלת בית הספר. 
ממרום שנותיה כחלק בלתי נפרד ממערכת החינוך היא נזכרת בזיכרון משמעותי ומרגש "באחד ימי ההורים אמא פנתה אליי שהיא רוצה לגשת להיות מנהלת ואמרה לי שאני משדרת שכיף להיות מנהלת. הצלחתי להעביר את המסר שהתפקיד משמעותי ונראה כיף" 
תקווה קרואני, שימשה 18 שנים כמנהלת בי"ס הדסים מספרת בגאווה שהיא הקימה את בית הספר "הייתה לי הזכות להקים את הדסים. כשאני הובלתי שינויים  הייתי צריכה לקחת אחריות ולהוביל את הדברים שהחלטתי עליהם. אנחנו צריכים לדעת שבכל מצב, מה שחשוב זה חינוך לערכים וללמוד ללמוד. לא משנה איך. תוך כדי הבנה, לייצר משהו שיש בו את היסודות הללו".
לימור גור, שימשה כמנהלת בית ספר "הר טוב" שלוש שנים והיא סיפרה שהיא נכנסה למערכת החינוך בגיל מאוד צעיר "התחלתי את דרכי במערכת החינוך כבר בגיל 21  . אני כבר 30 שנה במקצוע וכל תפקיד שקיים במערכת הייתי בו. העבודה היא מאוד תובענית ומאוד שוחקת. הרגשתי שאני צריכה לעשות הפסקה .הרגשתי שזהו, אני רוצה לפתוח דף חדש בחיים שלי .זה היה  בלב כבד כי נקשרתי מאוד למועצה להורים לתלמידים. למרות כל ההנאה, למרות כל ההישגים. אני מרגישה שאני צריכה לעזוב ולהיפרד ממערכת החינוך". 

איך אתן רואות את החינוך במטה יהודה?
תקווה מספרת
"כמנהלות שהובילו /שהיו חלק מהובלת החינוך במטה יהודה את מערכת החינוך אנחנו מודות  לניב בר גיא ראש מנהל חינוך ולמועצה. ניכר כי המועצה  שמו  את  החינוך בראש סדר העדיפות . יש הקשבה אמיתית שותפות מלאה ומערכת איכותית. מועצה אזורית נמצאת בתהליכי מעברים מורכבים. שינויים בישובים מחייבים את המערכת לחשוב מחדש. ניב בר גיא איש חזון וערכים שמוביל 3 שנים את החינוך. זאת זכות מאוד גדולה להיות מנהיג .כשאתה נכנס לתפקיד כמנהיג מאוד חשוב לדעת מתי לעזוב".    
חווה משתפת באומץ שלכל אדם יש תחליף "זה נכון שיבוא מישהו אחר. כי מה שרואים מכאן זה לא מה שרואים משם. דברים שצריך לשפר פתאום נראים אחרת כמו כן גם דברים שצריך לשמר  גם דברים יפים שלנו נראים מובנים מאליהם.  וכח של האדם  החדש  מביא משהו אחר. מערכת החינוך ניצבת בפני אתגרים גדולים. כי אף אחד לא יודע איך החינוך הולך להראות .העולם נמצא בתנופה ושינוי ומערכת החינוך מחייבת לעשות שינויים. היופי הוא לא לבעוט במה שהיה אלא לשמר את הקיים תוך תהליכי שינוי. כשמדברים על תפקיד הניהול לעיתים הוא נראה כלא אפשרי. התפקיד דורש הרבה יצירתיות בעידן הניהול העצמי צריך לדעת להיות כזה  כמו כן לדעת לנהל כי  יש גם הרבה חופש פעולה".


לימור, מה הופך מנהלת למנהלת טובה?
זה תפקיד מאד מרתק ומעניין. יש המון יצירתיות. המון חופש. המון חשיבה לשיפור, בכל הרמות נבחרו אנשים ראויים אנחנו מגלות שיתוף פעולה פורה.  מנהל שעוזב מאוד חשוב לו הספינה תמשיך לשוט.

מה אתן מאחלות לפתיחת שנת הלימודים?
חווה: "להמשיך להיות סקרנים, שימשיכו לשאול שאלות ולא לקבל שום דבר כמובן מאליו".
לימור: "הביטו סביב, אפשר ללמוד מכל דבר בכל יום". 
תקווה: "אני רוצה לאחל דווקא למורים, המשיכו לראות בתפקידכם כשליחים של החברה הישראלית".