שנת הלימודים עוד רגע כבר פה והרבה הורים מנסים להשלים פערים, לקנות לילדים ילקוטים, מחברות, קלמרים, מוצרי כתיבה, יומן שנתי וכדומה, אך לצד הציוד הבסיסי, גם תמיד כיף להתחדש לקראת השנה החדשה מעט מעבר, ועל כן לצד רכישה של בגדים חדשים (ולו עבור היום הראשון), גם מוטב לרכוש נעליים חדשות, כי ממש כפי שהמשפט הבא אומר: "תלכו בדרכים טובות", כך נעליים חדשות אכן מסמלות התחלה נעימה ושמחה.

 

נוח ואיכותי

 

אז אלו נעליים רוכשים עבור הקטנטנים? ובכן נעליים לבית הספר קודם כל צריכות להיות נוחות ואיכותיות, כי נעל שאינה נוחה פשוט תישאר בארון הנעליים ואילו נעל שאינה איכותית מהר מאוד תיהרס, ובמיוחד כאשר מדובר בילדים שגוררים רגליים, שמשחקים בכדור וכדומה. מבקשים המלצה? ובכן אם אתם מחפשים לקנות נעליים בירושלים, אתם מוזמנים להגיע לחנות פריטי בלרינס ולמצוא בה נעלי ילדות סופר איכותיות, אופנתיות ונוחות, כאלו שבין היתר ספגו השראה מעולם הבלרינה. עם זאת, אם מבקשים נעל יותר פשוטה, או לחלופין נעל עבור שיעורי התעמלות, מוטב לגשת לאחת מהרשתות המוכרות. מכאן שאם כבר הגעתם לשדרת ממילא (שם מצויה החנות "פריטי בלרינס"), מומלץ לבחון מה מציעות מגוון חנויות הנעליים המובילות במקום.

 

צעד אחורה

 

אם ניקח צעד אחורה, נעצור לדון לא היכן רוכשים נעליים, אלא איזה סוג של נעל רוכשים, כיוון שחודש ספטמבר ממש צמוד למגוון חגים ובו זמנית עומד בין הקיץ לסתיו, כך שסנדלים פחות מתאים עתה לרכוש, וזאת כי עוד חודשיים לכל היותר הן כבר לא יהיו רלוונטיות. מכאן שיש להתמקד בנישה של נעליים ובו זמנית לבחון מה קיים בבית. כך למשל אם אין בנמצא נעליים ראויות לחג ואין נעל סגורה מתאימה במידה משנה שעברה, הרי שמומלץ לרכוש נעל סגורה יחסית חגיגית, כזו שגם תתאים לבגד הלבן של ראש השנה וגם תשרוד את היום הראשון בכיתה החדשה.

 

הגישה הפרקטית

 

לצד העובדה שמומלץ לרכוש נעל איכותית, גם ישנה עובדה נוספת שלא יהיה זה נכון להתעלם ממנה, והיא שילדים רבים פשוט אינם יודעים לשמור על הציוד שלהם, ובטח כאשר מדובר בנעליים. מכאן שפשוט כואב הלב לרכוש נעליים איכותיות במחיר מלא, וכעבור חודש לגלות שהן נאבדו או פשוט נהרסו. עבור מקרים מעין אלו נמליץ לרכוש שני זוגות: זוג פשוט בחנות עודפים (כך כשהנעל תיהרס לפחות לא מאוד נתאכזב), וזוג איכותי - עבור טקסים, חגים, ימי שבת וכדומה. כמו כן, אל תוותרו על האופנתיות והנוחות, שכן אלה שני אלמנטים משמעותיים במיוחד.

 

ביחד עם הילדים

 

לבסוף נציין שהיכן שלא תבחרו לרכוש, הגיעו ביחד עם הילדים לחנות הנעליים, כי חשוב למדוד, חשוב שהילד גם כן יאהב את העיצוב וחשוב שהילד ייהנה מסך החוויה ואף יספוג מההתרגשות שלכם ההורים לקראת תחילת שנת הלימודים. עם זאת, עוד בבית יש לבצע "תיאום ציפיות" - להסביר לילד שהוא יכול לבחור, אך אתם ממקדים אותו - אתם בוחרים את הקטגוריה של הנעל הרצויה!