משפחת הילדים המיוחדים הינה משפחה גדולה. יש בה ילדים רבים עם התמודדויות שונות. כל ילד הוא עולם של צרכים מיוחדים בפני עצמו. כל ילד וההתמודדות הייחודית של ההורים והמערכת אל מול הצרכים שלו.

בתוך המשפחה בולטים הילדים בעלי הצרכים המיוחדים שלהם גם בעיות קשות ומורכבות שמעצימות את הקושי וההתמודדות של ההורים ומייצרים קושי להעצים את הילדים.

למכלול הקשיים וההתמודדות נוספה לתושבי בית שמש והסביבה בעיה נוספת, העדר בית ספר קרוב לבית. הצורך להיטלטל יום יום בדרכים מקשה על ההורים והילדים כאחד ופוגע מאוד ביכולת של הצוות החינוכי לפתח את הכישורים של הילדים.

השנה יש להורים ולילדים  הללו-פתרון  קרוב לבית.  בית הספר 'פיתוחים' של רשת 'פתחיה' לחינוך מיוחד  פתח בשנה שעברה את שעריו בעיר בית שמש, במטרה לתת  פתרון למנעד רחב של בעיות התפתחויות כולל בעיות קשות ומרוכבות. בית הספר רכש ציוד יקר ערך על מנת לאפשר ניידות  וישיבה נוחה לילדים המתקשים בתנועה.  כמו כן לרשות בית הספר עומדת בריכה שיקומית ועוד מגוון רחב של פעילויות. על צוות בית הספר נמנים אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בטיפול בקשת רחבה של בעיות מורכבות וקשות בילדים בעלי צרכים מיוחדים.

 במעמד ראש העיר עליזה בלוך נחנך מבנה בית הספר 'פיתוחים' המצויד במיטב הציוד המותאם לצרכי הילדים המיוחדים. בית הספר יש בו צוות מקצועי ואיכותי המלווה את הילדים והמשפחות לאורך כל שעות היום וגם לאחר שעות הלימודים. ראש העיר והצוות המקצועי של העירייה בראשות מנהל מחלקת החינוך בעירייה מעוז ביגון, חלקו שבחים רבים לבית הספר ולצוות החינוכי-מקצועי.

רוצים להכיר את בית הספר מקרוב אתם מוזמנים ללחוץ כאן למעבר לאתר פיתוחים>>>