באליפות ישראל בשחייה שנערכה במכון וינגייט ונמשכה 5 ימים זכו שחייני הקאנטרי מבית שמש בהישגים מצויינים, הטובים ביותר מאז הוקמה האגודה לפני 12 שנים.

מעל כולם כיכב מכאל סמירנוב בן ה-18 שהוכתר אלוף ישראל לנוער במשחים ל-50 מ' חופשי ו-200 מ' חופשי. סגנו במשחה ל-50 מ' חופשי היה עומר קרפ אף הוא שחיין הקאנטרי, וכך שני שחייני הקאנטרי הובילו בראש רשימה של 95 שחיינים מתמודדים מכל הארץ!

בגמר לבוגרים סיים מכאל במקום הרביעי עם שיא אישי מצויין של 1:50.5 ד'  ובכך נכנס לסגל הרחב  של נבחרת ישראל לאולימפיאדת טוקיו במשחה 4*200 חופשי. הסגל כולל את 6 השחיינים הטובים ביותר בארץ במשחה 200 מ' כאשר הארבעה שישתתפו באולימפיאדה יקבעו לפי התוצאה הטובה ביותר שישיגו במחצית הראשונה של שנת 2020.  

שחייניות המים הפתוחים אווה פביאן ועדן גרלואנצה המשיכו את העונה המוצלחת שלהן  כאשר סיימו עם מדלית כסף ושלוש מדליות ארד במשחים הארוכים. פודיום כפול נרשם במשחה 1500 מטר חופשי (מקצוע אולימפי) כאשר אווה פביאן סיימה במקום השני ומיד אחריה מגיע עדן גרלואנצה שסיימה שלישית.

גם הצעירה בת ה-14 הדר קרפ הפגינה התקדמות מרשימה. תחילה קבעה שיא חדש של בית שמש במשחה 100 מ' חופשי בזמן 1:00.6 ד'. גם בחצי המרחק קבעה זמן מהיר ביותר של 27.3 שנ', אך השיא היה במשחה 50 מ' חזה, בו היא ניצחה בגדול בזמן 34.5 שנ' זמן הקרוב כדי חצי שניה בלבד משיא הגילאים הישראלי.

בכך נרשמה לבית שמש האליפות הטובה בתולדותיה, כאשר בזכות הישגי השחיינים באליפות בצירוף ההישגים הבינלאומיים האגודה נכנסה לרשימת 8 האגודות הטובות במדינה!

מ"מ ראש העיר והממונה על הספורט משה שיטרית, שחיין עבר בעצמו, היה הראשון לברך את הקבוצה על ההישגים ועל הכבוד שהביאו לבית שמש. יו"ר העמותה, השחיין האולימפי ערן גרומי, ציין בהתלהבות: "שמנו לעצמנו מטרה גם שכל ילד בבית שמש ידע לשחות וגם להוביל את המוכשרים ביותר עד לרמה האולימפית. אני שמח שאנחנו עומדים בכל המטרות"