תחום הרפואה בישראל מפותח מאוד ומדי יום מגיעים חולים ומטופלים לטיפולים מגוונים. הטיפולים נעשים במסגרות שונות, חלקם הינם פשוטים, יחסית, ואחרים מורכבים מאוד. כאשר יש כשל באחד מחלקי המערכת עלולות להיגרם פגיעות שחלקן הן קשות. במקרים בהם הנזקים הינם בלתי הפיכים, אזי יכולים הנפגעים להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. תביעה כזאת מתבררת אל מול המוסד הפוגע וחברת הביטוח שלו ועלולה להגיע עד לבתי משפט לצורך בירור ומתן פסק דין. תביעה כזאת היא מתחום דיני הנזיקין.

פגיעה כזאת יכולה להיגרם עקב ניתוח כושל שלא נעשה על פי הכללים, מתן תרופות שאינן נכונות, קיבוע גבס  שלא נעשה כראוי ועוד. צריך לומר, כי לא כל פגיעה הינה רשלנות רפואית. היא מוגדרת ככזו כאשר רופא או מטפל סביר לא היה עושה אותה, וכאשר הטיפול הינו חורג מהנורמה הקבועה. לעיתים, יש מקרים בהם ניתן לפעול במספר דרכים, ולכן, החלטת הרופא הייתה במקומה למרות ההשלכות הקשות. זאת גם הסיבה כי, לעיתים, יש קושי רב בהוכחת רשלנות רפואית ויש צורך בקבלת שירותים מעורך דין רשלנות רפואית מקצועי המתמחה בתחום.

לנפגע יש זכות לקבל פיצוי גם כאשר לא הייתה כוונה לפגוע מאחר ומטרתם של הטיפולים הרפואיים היא להקל ולרפא חולים. יחד עם זאת, יש צורך להוכיח קשר בין הפגיעה לנזק שנגרם והיכולת לקשר בין שני אלמנטים אלו הינו אחד הדברים המאתגרים העומדים בפני כל עורך דין. מומלץ לערב אותו מיד כאשר מתברר כי המקרה הינו קשה. בשלבים מוקדמים כאלו הוא יכול להנחות את הנפגע ו/או בני משפחתו לגבי ההתנהלות ובין היתר: איזה מסמכים לשמור, אלו נוספים יש לדרוש וכיוצא בזה.

כאשר עורך דין רשלנות רפואית מקבל לידיו תיק הוא מנסה לפתור את הבעיה בשיחות עם נציגי הגוף הפוגע. אם הדבר אינו עולה בידו הוא, כמובן, יפנה לקבל סעד בבית הדין. במהלך הדיונים הוא יטען טענותיו, יציג מסמכים רפואיים, כלכלים ואחרים המעידים על הנזקים וההוצאות הנדרשות, יביא תקדימים משפטיים, יציג עדויות וחוות דעת ועוד. הכול כדי לשכנע את בית המשפט כי נגרמה רשלנות רפואית. כל סכום כסף שיתקבל כפיצוי יתרום לאיכות חיי הלקוח הנפגע.