ביום שני השבוע, נערכו שלבי חצאי הגמר והגמר של הטורניר הראשון של עיריית בית שמש לקיץ זה במגרש הסינטטי ליד אולם הספורט "שייבר". הגיעו לשלב זה 4 קבוצות, אך בפועל השתתפו בו 3 בלבד, בשבל אי יכולת אחת הקבוצות להגיע. המרוויחה הגדולה הייתה קבוצת ריאל מדריד, שעלתה אוטומטית לגמר. 

שלב חצי הגמר שכן שוחק, הפגיש את קבוצות אמי"ת דביר ואייאקס. משריקת הפתיחה, הייתה קבוצה אחת בלבד על המגרש. כבר בדקה הראשונה, טעות הגנתית של אמי"ת דביר נוצלה על ידי אייאקס וזה 1:0 מהיר. חדירה יפיפייה דקה לאחר מכן של שחקן אייאקס לרחבה של אמי"ת דביר ועוד שער מהיר. 2:0 לאייאקס. אייאקס ממש לא הסתפקה בזה ושיחקה כל המחצית הראשונה כאילו היא קבוצה בפיגור ולמחצית הקבוצות ירדו בתוצאה של לא פחות מ7:0 לזכותה של אייאקס. המחצית השנייה הייתה כמובן לפרוטוקול בלבד והמשחק הסתיים ב9:0 לאייאקס.

שלב הגמר, כתוצאה מכך, הפגיש את ריאל מדריד מול אייאקס. חובבי הכדורגל באירופה זוכרים את המשחק השני המרתק בין השתים בשמינית גמר ליגת האלופות. אז אצלנו בבית שמש, זה לא היה שחזור מדויק ואייאקס, שהגיעה עם עודף ביטחון לאחר חצי הגמר, הופתעה על ידי ריאל בפתיחה עם שני שערי בזק. 2:0 לריאל. אבל בנקודה הזו, שחקני אייאקס פתחו מבערים, כבשו ארבעה שערים מהירים ולא הותירו כל זכר ליתרון של ריאל. שחקני ריאל עוד צימקו ל3:4, אבל שחקני אייאקס המשיכו במטווח על השער של ריאל, כבשו עוד שני שערים עד סיום המחצית וסיימו אותה ביתרון 3:6. בפתיחת המחצית השנייה, שחקני ריאל ניסו להציל את המשחק, אך שחקני אייאקס לא התרגשו והמשחק הסתיים ב5:8 לאייאקס, שזוכה בצורה מרשימה מאוד בטורניר פתיחת הקיץ.

לסיכום, היו שני משחקים עם הרבה שערים ומי שצפה בטורניר מאוד נהנה והתרשם מהיכולת של השחקנים ובעיקר של שחקני אייאקס.

נודה לראש העיר עליזה בלוך, לסגן ומ"מ ראש העיר משה שטרית, לאיציק קניזו מנהל אגף ספורט ואירועים ולעמוס מימון.