גם בבית שמש רוצים לקיים אירוע להטבי. כבר לפני כשבועיים נפגשו נציגי הקהילה עם  ראש העיר ודיווחו לה על כוונתם לקיים בעיר  אירוע. המיקום  לא נמסר באותה ישיבה אם כי נשקל שהאירוע יתקיים בחצר קניון נעימי, מול בית העירייה.

ראש העיר ביקשה לצרף לפגישה עם נציגי הלהטבים גם את נציגי הליכוד, שלום אדרי וסגן ראש העיר משה שיטרית.  תקוותה של בלוך שאלה יוציאהו לה את הערמונים מהאש ואולי יביעו התנגדות ואו יצליחו לשכנע את הנציגים ביניהם אלירן כהן המוכר כלהט"ב גאה לוותר על בית שמש בסדרת האירועים.

נציגי הלהטבים נחושים לקיים את האירוע בעיר, כמו בכל ערי הארץ בהם התקיים.  לא מדובר במצעד ולא בהפנינג, אלא במעגל שיח  עם הציבור ועם  מי שעדיין מתלבט  לצאת מארונו.

בלוך לא מצאה חובה כלשהי להתערב באירוע, מכיוון שהעירייה לא נדרשה להיות  שותפה בארגון או במימון האירוע. ומשכך, העירייה נקייה מכל קשר עם מארגניו או תוכנו של האירוע.

מדוברות עיריית בית שמש נמסר בתגובה: "עיריית בית שמש מכבדת כל אדם באשר הוא ורואה חשיבות עליונה לנהל חיים משותפים בכבוד ובהדדיות באמצעות הידברות ולא במסגרת מצעדים והפגנות ועל כן איננה מעורבת או מתקצבת אירועים מסוג זה״

בינתיים מי שיצא נגד קיום האירוע כצפוי הם רבני הקהילות החרדיות, בשונה מנבחרי מועצת העיר אשר סתמו פיהם . בהודעה שפרסמו היום רבנים בעיר  תחת כותרת מחאה נמרצת הם כותבים: ,נחרדנו לשמוע על קבוצת רשעים טמאים הידועים שעושים בכל שנה את מצעד  הגאווה כדי  לטהר מעשיהם השפלים בעיני העולם.  הגדילו השנה פשע וחטאה  בעריכת  עשרות מצעדי גאוה  בארץ הקודש, וקבעו גם תאריך לטמא את עירנו בית שמש בעריכת מצעד מתועב עם קולות ומחולות, חילל ה' נורא וחילול קדושה ישראל סדום ועמורה לנגד עינינו ועיני  ילדינו".

על כן אנו מוחים בכל תוקף ואוי להם מיום הדין ומיום התוכחה, ופונים  אנו למי שיש בכוחו  לעשות לבטל ולסלק מצעד משוקץ זה מעירנו, שלא יטמאו את מחננו".

המחאה הזו אינה נוקטת בשום איום או בשום  מעשה  מתוכנן כביכול למנוע את התכנית הלהטבית. יש מי שרואה בהודעה זו הודעה לצאת ידי חובה  והכוונה היא לא להיאבק  באירוע הלהטבי.

 סיכום: העירייה לא מתערבת, הרבנים מוחים, הלהטבים יחגגו ויקיימו אירועם כמתוכנן. מי שצריכה להיות עירנית זו משטרת ישראל לוודא שהאירוע לא יוצא  משליטת המארגנים.