בימים אלה מלאה שנה להסתלקותו של מזכיר המועצה הדתית בבית שמש הרב שלמה קקון ז"ל. הרב קקון שימש כמזכיר במועצה הדתית שנים ארוכות ומאז פטירתו אין למעשה מחליף בתפקידו.  

תפקיד המזכיר אף עלה בהסכם הקואליציוני שנחתם  בין עליזה בלוך ל'בית היהודי'.  בין הסעיפים בהסכם ביקש הבית היהודי לשריין לאנשיו את תפקיד ראש המועצה הדתית וכן את תפקיד המזכיר הכללי של המועצה.  בפעם הראשונה מישהו מחליט שתפקיד מקצועי יהפוך לתפקיד פוליטי. נכון לעכשיו, בשל  מציאות שנכפתה אין חילופי גברי במועצה הדתית, תפקיד היו"ר לא נמסר לשום סיעה. וכך נותר תפקיד המזכיר מחוסר שיבוץ בשלב הזה...   

את משימותיו של המנוח קקון, כמזכיר במועצה הדתית ממלא  מנהל המחשוב במועצה הדתית רועי גלנטי יבדל"א. האחרון מחזיק בשורה ארוכה של תפקידים, מנהל את תהליכי הקבורה בבית העלמין כמו הקצאת חלקות, מכירתן  לתושבים זרים, בנוסף לניהול כספי, רכש, אחזקת מקוואות ועוד.

אמרנו שנה חלפה ואין מזכיר, החליטה המוה"ד  לאשר את מינוייו של רועי גלנטי כמ"מ מזכיר המועצה. מי התנגד? החשב המלווה מטרפד את ביצוע החלטת המועצה הדתית.  

עובד נוסף שהלך לבית עולמו בטרם עת היה איש הקבורה אמנון אהרוני ז"ל.  האחרון נפטר לבית עולמו לפני ארבעה חודשים. חלקו בעבודה מבוצע בידי העובד היחיד שמצוי בבית העלמין מטעם המועצה הדתית.  

שלושה עובדים, כל אחד חשוב בתפקידו, והמועצה הדתית לא מגייסת אחרים במקומם.

ולא רק שני התפקידים אלה לא מאויישים, תפקיד חשוב  מאוד בתפקוד חיי הקדושה בעיר הוא מנהל בית העלמין.  אדם שיטפל בכל ענייני דרך החיים, מכריכים ועד קבורה, מילווי מנוחים מחוסרי ציבור ועד  ניקיון וטיפוח בית העלמין.  כיון, עיר עם סדר גודל של 130 אלף תושבים אין מנהל לבית העלמין שלה.  

המועצה הדתית מצויה במצב איזון תקציבי, כך לפחות על פי מה שאומרים שם, אז מדוע לא מגייסים עובדים חלופיים לאלו שנפטרואו למשרה החשוב של מנהל בית עלמין? התשובה לפי הידוע לנו היא אי מוכנות של החשב המלווה לאשר גיוס עובדים חדשים.

באחרונה נודע כי מאחורי הקלעים מתנהל  מאבק על רצון להביא עובד במקום אהרוני. חברי מועצה מהסיעות החרדיות מעוניינות לשבץ במקום אהרוני עובד מגזרתם.

כאן כדאי להעיר,  רוב הנפטרים בעיר, ע"פ  הסטטיסטיקה, מעדות  המזרח.  הרצון יצר חיכוך, שבינתיים מתנהל בחדרי חדרים. "לעדות אשכנז יש  בממוצע  נפטר אחד בחודש, מה יעשה האיש?  הגיוני לגייס עובד  שיסייע באחזקה השוטפת של בית העלמין, ולא עובד שיטפל בהליכי קבורה של אדם אחד" אומר לנו  מהסובבים בבית העלמין.

הסיפור  יגיע לשולחנה של ראש העירייה עליזה בלוך והיא תידרש להכריע גם בסוגיה הזו, עוד סוגיה שבאה לאחד  מגזרים בעיר.