במוצ"ש תעלה בית שמש בערוץ 13, עליזה בלוך תשב באולפן הממוזג ותספר עד כמה שאיפותיה הן להגיע לירח. הצופים שיצפו, בעיקר הציבור החילוני,  שוב יתרשם מיכולותיה של האישה המדהימה, שהצליחה לעשות את הבלתי יאומן, להדיח ראש עיר, ועוד ראש עיר חרדי.

ידברו איתה על מאבקיה בציבור החרדי, על הריסת בית הכנסת בשכונת חפציבה, על כתובות הנאצה.  ברקע יציגו לצופים תמונות מאותה זירה.  בלוך תספר על קיצוניים שיצאו נגדה, והשוו אותה להיטלר ימ"ש,  דבר ראוי לכל גינוי.  היא גם תספר שמדובר בקבוצה שולית, קיצונית,  שוליים שבשוליים בעיר ואל לציבור להתרשם  מהמעשים האלו, כי העיר בתנופה, העיר בהתקדמות. על הצלחתה לאחד בין אוכלוסיות בעיר, על מבצעי הניקיון, ושילוב תלמידות מזרחיות בסמינרים אשכנזים.

הילה קורח טרחה והגיעה לבית שמש לשמוע ולראות  את העיר – עיר העתיד של ישראל. קורח לא התעמקה בכותרת הזו, עיר העתיד, מתברר שבישראל יש כמה ערים כאלה. מודיעין היא אחת מהן. 

עוד לפני שנשמע ואולי נראה  את הכתבה במלואה, לפי עדותנו שלנו, גם משיחות עם האנשים, גם מסיור בשטח, נאמר שמדובר לא בקומץ קיצוניים, אלא בתושבים שגרים בשכונה מוזנחת עד כדי מופקרת. היא מעדיפה לא לדבר על הקומץ הזה, להתעלם מהם. "מבחינתי זה לא מדגדג , זה שוליים שצריך לטפל בהם ולהבין שהם קיימים לא צריך לתת  לזה טיפה יותר מזה". ואולי זו הבעיה העיקרית של העיר,  אבוטבול התעלם מהם, גם לבלוך .

אומר אחד התושבים: "אבוטבול העלים עין בנושאים רבים בשכונה. הבין שאינו יכול  לתת לשכונה את מלוא צרכיה אז העלים עין. כאשר בנו בית כנסת,  אם הדבר לא הפריע,  אפילו אם זה היה בשטח ציבורי. הוא  העלים עין. בלוך נוקטת במדיניות שונה אחרת. לא יהיה לה קל  ולךא טוב איתנו".

הכתבה המלאה תשודר  במהדורת החדשות עם הילה קורח.  

צילום מסך מערוץ 13