תחקיר אתר 'אקטואליק' החרדי בקרב חברי מועצת העיר בית שמש:
מי מבין חברי מועצת העיר קיבל צל"ש ומי התייחס באופן טכני?
אתר 'אקטואליק' החרדי מקיים בשבועות האחרונים תחקיר בדמות פניה אנונימית לחברי מועצת העיר בכדי לבחון את יעילות ואדיבות נבחרי ציבור. השבוע התקיים התחקיר בקרב חברי מועצת העיר בית שמש, לאחר תחקיר שנערך שבועיים קודם לכן בבני ברק ובירושלים.
אז מי מבין חברי מועצת העיר ענה לפניה ומי קיבל צל"ש והפתיע מאוד?
לצורך התחקיר גויס אדם מן הישוב פיקטיבי בשם 'רוני אלחרר', מוכר בחנות חליפות, 'תושב העיר' שלפי הספר מרוויח מעל המינימום שלא מקנה לו הנחה בארנונה אולם, יש לו ילד, בית ומשכנתא, והוא מתקשה לגמור את החודש ומבקש מהנבחרים הנחה בארנונה.
הפנייה הועברה לרה"ע, כל חברי מועצת העיר החרדים, ולשני חברי מועצה מהציבור הכללי - שלום אדרי ורינה הולנדר, במגמה לבחון את התייחסותם בעיר מעורבת של חרדים – חילונים?! 
התוצאות מפתיעות! מישהו קובע פגישה, האחרים השיבו בלקוניות
הפנייה נשלחה במייל לפני כשלושה שבועות, בשעה 11:10 בצהריים.
יגאל חדד היה ראשון המגיבים, שצלצל דקות אחדות לאחר הפנייה, והציע  פתרונות ישימים וטובים, כל הכבוד!
השני, איציק אלמליח (ש"ס): כתב מייל מנומק והשאיר את מס' הטלפון שלו. 
השלישית סגנית רה"ע רינה הולנדר (הבית היהודי), ענתה במייל והפנתה לוועדת ערר ו/או הנחות בנוסף לפניה לישראל סילברסטיין חבר המועצה הממונה על הארנונה.
הרביעי, ישראל סילברסטיין (דגל התורה), שענה כי יהיה זכאי להנחה אם יפנה לוועדת חריגים כיוון שאינו עומד בקריטריונים וכתב כי אם יש שאלות נוספות שיפנה אליו. 
החמישי, יחיאל גבריאלוב, עוזרו של ישעיה ארנרייך (אגו"י) שענה תשובה דומה לסילברסטין תוך איחולי הצלחה. 
השישי, שלמה ברילנט (דגל התורה), שכתב: "לצערי כללי משרד הפנים לא מאפשרים".
השביעי, שמעון גולדברג (אגו"י), שכתב: כי אינם זכאים להנחה אך אם ישנה הצדקה שיפנה לוועדת חריגים. 
השמיני ישעיה וייסמן (ג'), שענה לאחר כמה ימים כי הוא רוצה לעזור אולם אינו זכאי להנחה.
המפתיע ביותר שזכה לצל"ש נכתב באתר אקטואליק:
"המפתיע ביותר, שאף יזכה לצל"ש שלנו, היה חבר המועצה שלום אדרי (הליכוד), שמזכירתו צלצלה אלינו אמנם שבוע לאחר הפגישה, ביום חמישי ה-25 ליוני, אבל ביקשה לקבוע לנו פגישה בלשכתו של אדרי, שיפגוש אותנו אישית ויראה כיצד לסייע לנו. כל הכבוד!
התייחסות שלום אדרי לתחקיר: "תפיסתי חוצה מגזרים ואינה תלויה במגדר הפונה. כל תושב ראוי לקבל התייחסות לפנייתו. הפתיע אותי שזה נעשה כתחקיר. מעבר לכך, אין לי מה להוסיף, שבת שלום."
מעודד מאוד שחלק גדול מחברי מועצת העיר אכן התייחסו לפנייה בין אם היא לקונית ובין אם לא. הבשורה הגדולה כי באתר חרדי נכתב שמה של סגנית רה"ע רינה הולנדר מבלי להצניע או לקצץ בשמה. ושלום אדרי כחבר מועצת עיר הוותיק ביותר, כהרגלו מתייחס בכובד ראש לכל פנייה אליו. יש כבוד!!!  
קרדיט לכתבה אתר 'אקטואליק'.

ישר כוח למר שלום אדרי! 

שבת מבורכת