מדעי חברה והתנהגות, מה גורם לנו לרצות להיות בחברת בני אדם אחרים?

קבלת הכוונה לקריירה או חיפוש עבודה יכולים להיות מאתגרים ומייגעים לעיתים. במאמר זה נתמקד בשלושה סוגים של תחומים, אילו מקצועות נכללים בהם והיכן ניתן לחפש עבודה במקצועות אלה או הדומים להם. תחומים אלה קשורים לתחום ההומני, החינוך, ההדרכה והסיוע, הנפשי והחברתי. תחומים שהמטרה העיקרית שלהם היא להיות בחברת בני אדם אחרים, בין אם הכוונה היא לסייע או ליצור חוויות הקשורות לתחום הפנאי.

תחום החינוך

תחום החינוך הינו תחום מגוון ורחב, בו יש אינספור אפשרויות תעסוקה ובהתאם לכך, אינספור מוסדות לימוד המתמקצעים בתחום. תחום החינוך נוגע בעיקר לילדים ונוער, אך גם לצעירים ומבוגרים. אין גיל לרכוש בו השכלה ולכן קיימות מסגרות חינוכיות עבור כל אוכלוסייה בהתאם לצרכיה. מטפלות במעון, גננת וסייעת בגן, מורים בבית הספר, מרצים באוניברסיטה ובמכללה.

תחום הרווחה

תחום הרווחה מטפל בעיקר במקרים כאשר יחידים, זוגות או משפחות נתקלים בקשיים או חווים חוויות שגורמות להם להיתקל בקשיים או להזדקק לסיוע נפשי ברובו. בתחום הזה נכללים אנשים שחקרו את התנהגות האדם ויודעים לסייע לבעיות האנושיות באופן מקצועי. בתחומים אלה דרושים עובדים סוציאליים, פסיכולוגים, מרפאים ומייעצים.

תחום ההדרכה

מדריכים הם אנשים כריזמטיים, שיש להם את הכוח והרצון להנהיג קבוצה ולזכות בתשומת לב ורצון לשתף פעולה. תחום ההדרכה יכול להיות כלול בתוך מסגרות חינוכיות ויכול להיות כלול כחלק מתרבות הפנאי. ישנם מדריכים בבית הספר, בחוגים או בצבא, שנועדו להכשיר את קהל היעד וללמד אותם על תפקיד או מטלה מסוימת שעליהם לבצע. בתרבות הפנאי יש אלפי תחומים שאפשר להדריך בהם, החל מציור וכלה בטיפוס על קירות. ישנן הדרכות קבוצתיות, בהן מלמדים מספר מצומצם של תלמידים. וישנן אף סדנאות לזוגות, שנעשות במטרה להכיר או לחזק את הקשר הזוגי, סדנת סלסה זוגית למשל, או בישול בזוגות. והיד עוד נטויה.

סיכום

גם בחינוך, גם ברווחה וגם בהדרכה כל איש מקצוע מתמחה בתחומו, ולעיתים נדרשת עצה או הכוונה אחת על מנת לסייע לאחר. זהו תחום שמתאים לאנשים רהוטים וכריזמטיים, בעלי אוזן קשבת וסבלנות, השואבים סיפוק מהשאיפה לעזור לזולת. אנשים הרואים חשיבות בתרומה לחברה והמעוניינים בלתת שוויון הזדמנויות לכל נפש הזקוקה לכך.

* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.