אם היינו צריכים לחלק את עולם הלימודים לקבוצות, סביר להניח שהיינו עושים זאת כך. יש מקצועות שברור מאליו שכל מי שהולך ללמוד אותם מבקש גם לעבוד בהם, כלומר אלה מקצועות ראשיים לכל דבר. יש מקצועות כלליים יותר, שהמטרה של מי שהולך ללמוד אותם זה להשתלב בתחומים מסוימים ולא דווקא בתחום הלימודים הספציפי ויש מקצועות שהרבה מאוד אנשים הולכים ללמוד, לא מתוך כוונה לעבוד בהם אלא יותר מתוך תחביב, הנאה.

לימודי איפור מקצועי במובנים רבים משתייכים גם לקבוצה הראשונה וגם לקבוצה השלישית. על פניו זה אולי נשמע מוזר, שכן מדובר על לימודים, על הוצאה כספית לא קטנה ומשך תקופת לימודים לא קצרה בעיקרון, אך כפי שאנחנו נוכל לראות מיד, ישנם צעירים וצעירות, מבוגרים ומבוגרות, אשר לא בהכרח מסתכלים על זה כך, ולכן הם בוחרים בתחום זה, או כמקור פרנסה עיקרי, כלומר הם מעוניינים לעסוק בתחום בתור קריירה ראשית, או כמקור פרנסה משני ואפילו בתור תחביב ולא דווקא בתור מקור פרנסה לכל דבר.

לימודי איפור מקצועי נערכים במקומות שונים כיום. אנחנו יכולים למצוא אותם במסגרת בתי ספר שמתמחים במקצועות היופי, אנחנו יכולים למצוא אותם בבתי ספר שמתמחים ספציפית בתחום האיפור, וכן אנחנו יכולים למצוא מסגרות לימודים כאלה גם במקומות יותר כלליים, בין אם זה בתי ספר מקצועיים, בתי ספר שמכילים שורה של מקצועות בתחומים שונים, ומקומות אחרים שמספקים הכשרות והשתלמויות במגוון נושאים, כולל איפור.

באופן טבעי, המקום אליו נרשמים מלמד לא מעט על הכוונה של התלמידים. מי שנרשם למשל ללימוד איפור בבית ספר שמתמחה בכך, ומוכן להשקיע אלפי שקלים ושנת לימודים, סביר להניח שהוא ירצה, בסופו של דבר, לעשות שימוש בידע שהוא רכש ולעסוק בתחום בצורה מקצועית. מצד שני, מי שנרשם ללימודי איפור מקצועי, במקום לא רציני, לא משמעותי, סביר להניח שהוא לא רואה את עצמו עוסק בתחום, אלא הלימודים משמשים עבורו בתור תחביב, הנאה.

איך אנחנו יודעים למה זה מתאים לנו?

צריך לומר כבר בהתחלה, אין פה בהכרח עניין של גיל. אנחנו נוכל לראות צעירים וצעירות שלומדים איפור מקצועי בתור תחביב ולא בהכרח בתור מקצוע לחיים, מצד שני, אנחנו נוכל למצוא מבוגרים שמחליטים לעזוב את מקור הפרנסה העיקרי שלהם, ללמוד איפור ולעבור לעסוק בתחום זה.

אנחנו יכולים להחליט על כך, על פי רמת העניין שלנו בתחום, רמת הזמן שאנחנו יכולים להשקיע, אילו משאבים יש לנו להשקיע בכך, ועד כמה אנחנו רוצים באמת להשתלב בתחום, בין אם זה בתור עצמאים או בתור שכירים.

כאמור, אם אנחנו רוצים לעסוק בתחום באופן מקצועי, רצוי מאוד שאנחנו נירשם ללימודים במקום איכותי, מקום שיכול לספק לנו את כל הכלים הנדרשים לכך.

* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.