בשעה טובה החלטתם לצבוע את הדירה ועכשיו צריך להחליט באיזה צבע או צבעים כדאי לנו לבחור.

באופן מפתיע, רבים מהמתלבטים בוחרים בסופו של דבר לרדת מעניין הצבעים והייחודיות, ללכת על בטוח ולבחור בצבע לבן. לא שזה משהו רע, ההיפך, צבע לבן מביא אתו הרבה מאוד יתרונות, אחת כמה וכמה כשצובעים לבד בלי עזרה מקצועית.

מדובר באפשרות מעולה שתתאים לכל בית ולכל רהיט אך מה עושים כשרוצים לצאת מן הכלל, לתת את הנגיעה האישית ועדיין להצליח לצבוע את הבית באופן הרמוני ולא מצחיק? קבלו טיפים שיעזרו לכל אחד עם ראייה טובה לצבוע את הבית באופן שונה – לחיוב כמובן.

הטיפים מסודרים באופן מדורג – מן הקל ביותר ליישום ועד למורכבים יותר שמצריכים במקרים רבים בעל מקצוע כמו צבעי מקצועי, מעצב פנים או אדריכל.

להרחיב את החדר בלי להרחיב

אם גם אתם לא מתגוררים באחוזת פאר המשתרעת על כמה דונמים, כנראה שהסעיף הזה בדיוק בשבילכם מפני שאחת הבעיות הידועות בדירות בישראל היא חללים צפופים באופן יחסי שנולדים מן הצורך לנצל כל מטר בדירה.

נשאלת השאלה איך אפשר אם כן ליצור תחושה של דירה או חדר גדולים יותר מבלי לשבור אף קיר? התשובה היא לצבוע את הבית בצבעים בהירים.

הסוד של הצבעים הבהירים הוא היכולת שלהם ליצור תחושה פסיכולוגית של קירות ותקרה רחוקים יותר ממה שהם באמת ועל ידי כך ליצור חדרים מרווחים יותר ממה שהם באמת.

לא פלא שמדובר בבחירה נפוצה מאוד (כל גווני הלבן והשמנת) שכוללת למעלה מ90% מהדירות בישראל.

לפעמים צריך לצמצם

אולי אתם לא מתגוררים באחוזה רחבת ידיים אבל גם בדירות ובעיקר בבתים פרטיים עולה לעתים הצורך ליצירת תחושה הפוכה.

לדוגמה, כאשר התקרה מאוד גבוהה, עומדת בפניכם האפשרות להנמיך אותה עם גבס אך לעתים אפשר להשיג את אותה המטרה באמצעים פשוטים כמו לצבוע אותה באופן הנכון עם צבעים שבולעים אור (צבעים כהים/חמים) וכך תקבלו תחושה של חלל נמוך יותר בלי להיכנס להוצאות.

ניתן להשתמש באותו עיקרון על מנת לצבוע חדרים ארוכים וצרים באופן יחסי. נסו לצבוע את הקירות המרוחקים בצבעים חמים (כהים) ותראו אי פתאום החדר נראה הרבה יותר סימטרי.

צבעי מונוכרום

שילוב של צבעים בשיטת מונוכרום נחשבת לאחת השיטות המורכבות אך שקל ליישם אותן בהצלחה כמעט בכל חדר בדירה.

בחירת צבעים בשיטת המונוכרום נעשית על ידי בחירת גוון עיקרי ועל בסיסו לבחור את הגוונים הסמוכים.

לדוגמה אם בחרתם בוורוד, תוכלו להתאים צבעים דומים בקלות על ידי בחירה של גוונים דומים אך בהירים או כהים יותר. כלומר וורוד כהה במעט ו/או וורוד בהיר במעט. כמובן שהשיטה תעבוד בכל גוון אחר של צבע.

צבעים משלימים

מדובר בטכניקה מורכבת שמצריכה ידע והבנה כיצד לשלב צבעים בדירה באופן הנכון.

על פי העיקרון של צבעים משלימים, לכל צבע יש צבע אחר שמשלים אותו (אפשר למצוא מידע רב על ההשלמות האפשריות ברחבי האינטרנט) ושילוב של שניהם צריך להיות מוצלח. למה צריך? מפני שבדירה יש עוד דברים שצריך להתחשב בהם כמו רהיטים, מבנה, גודל ואפילו מידת הברק של כל צבע.

אז איך תצבעו את הדירה?

תלוי בכם אך קחו בחשבון שבעוד בחירה בצבע לבן יכולה להראות מעולה ואף להיות הבטוחה מכל הבחירות האחרות, שימוש בגוונים אחרים יכול לתת אופי מיוחד אך גם לסכן אתכם בתוצאות שרחוקות מלהיות משביעות רצון ועל כן מצריכות ידע מקצועי וניסיון.

* האמור בכתבה כולל תוכן ומידע מסחרי/שיווקי ומערכת "שמשנט" אינה אחראית למהימנותו. פרסום התכנים והמידע המסחרי בכתבה אינו מהווה המלצה או הצעה מטעם "שמשנט" לרכוש ו/או להשתמש בשירותים או המוצרים בכתבה.