לא מעט אנשים מתמודדים עם כאבים בכף הרגל. ישנן סיבות שונות מדוע הכאב הזה נוצר וישנן דרכים שונות כיצד להתמודד איתו. מרבית האנשים שחשים תחושת כאב בכף רגל לאורך זמן ובאופן עקבי, מתבקשים להשתמש במדרסים בהתאמה אישית על מנת להקל על הכאב ואולי אפילו להצליח להימנע ממנו לגמרי.

במאמר זה אנחנו נסקור דוגמאות לכאבים אשר מדרסים בהתאמה אישית יכולים לעזור בהתמודדות איתם, אך לפני כן נסביר בקצרה מי הם האנשים שמוצאים את עצמם מתמודדים עם כאב כזה ולמה חשוב לטפל בו בהקדם.

כאבים בכף הרגל, כאלה שמחייבים שימוש במדרסים, יכולים להופיע אצל קבוצות שונות של אנשים. למשל, הם יכולים להופיע אצל ילדים ובני נוער בתהליך הצמיחה, הם יכולים להופיע אצל מי שנולד עם מבנה כף רגל שונה, כמו כן, הכאבים מופיעים לא פעם אצל אנשים שחווים עומס על הרגל, למשל, ספורטאים, חיילים ובעלי מקצוע שונים, כתוצאה מעבודת יתר של הרגליים. קבוצה נוספת שמתמודדת עם כאבים מסוימים ונדרשת להשתמש במדרסים, הם חולי סכרת.

מדרסים בהתאמה אישית הם בעלי חשיבות רבה להתמודדות עם מדרסים משתי סיבות. ראשית, כאב בכף הרגל יכול להקרין על מקומות אחרים בגוף, בין אם זה על הרגל עצמה ובין אם זה על עמוד השדרה. אם לא מטפלים בכאב, זה יכול לייצר נזק משמעותי במהלך הזמן, נזק שידרוש טיפול הרבה יותר רחב וקשה. שנית, המדרסים חייבים להיות מותאמים אישית למטופל, על מנת שהם יתאימו למבנה כף הרגל שלו. אחרת הם לא ישרתו אותו בצורה טובה.

מתי אנחנו נצטרך לשים מדרסים

כאמור, יש שורה של מקרים, כאבים, בהם אנחנו נידרש לשים מדרסים על פי התאמה אישית.

המקרה הנפוץ ביותר הוא דלקות וכאבים בכף הרגל שמונעים הליכה סדירה. אנחנו נוכל לזהות את זה כשאנחנו נתקשה להניח את הרגל על הרצפה וללכת בצורה רגילה כפי שאנחנו רגילים. מצב בו נצטרך לעוות את כף הרגל, לכנס אותה בשביל שנוכל ללכת, זה מצב שמחייב בדיקה, אבחון והתאמה של מדרסים. כך אנחנו יוצרים משטח ומבנה מסוים עליו יכולה כף הרגל שלנו ללכת בצורה נוחה ובטוחה.

מקרה נפוץ אחר הוא כשיש כאבי גב. מאחר והכאבים של כף הרגל מקרינים אל הגב, הרבה פעמים זה גם הפוך, הכאב בגב משפיע על ההליכה ועל היציבות שלנו. אנחנו עומדים לא נכון, עומדים לא ישר, הולכים לא בצורה זקופה, במקרים כאלה, ברור שאנחנו צריכים לשים מדרסים בשביל שלא נצטרך לסבול מהכאבים.

עוד מקרה בו אנחנו נשתמש במדרסים הוא כשיש פלטפוס (רגל שטוחה) או אולפוס (קשת גבוהה), אלה מצבים מולדים בדרך כלל ומחייבים שימוש במדרסים. מי שמתמודד עם זה לא מעט, הם רצים שהרגל שלהם נמצאת כל הזמן בתנועה מהירה וסופגים מכות בכל נחיתה של כף הרגל על האדמה.