צילום  123rf 

כל מעבר דירה מוצלח עובר דרך בחירת נבונה של חברת הובלה. קבלו הצצה אל 4 טעויות נפוצות שצריך להיזהר מהן אך עדיין רבים מעוברי הדירות ישראל עושים וימשיכו לעשות.

מחכים לרגע האחרון

מרבית התקלות והטעויות במעבר דירה מתחילות בדבר מאוד פשוט לכאורה – מחסור בזמן בטיפול במשימות באופן יסודי ולחץ שיגרום לכם לעשות טעויות שאין סיכוי שהייתם עושים אותן בעיתוי אחר.

מעבר דירה הוא אתגר לוגיסטי שכולל עשרות משימות שונות ויחד עם זאת הוא תחום בזמן כך שאם לא יישאר לכם מספיק זמן, לא תוכלו לבצע את כל המשימות באופן הראוי.

לבחירת מובילים מומלצים יש השפעה מכרעת על כל המעבר אז למה לחכות לרגע האחרון כשאתם יודעים מתי אתם צריכים אותם כבר כמה חודשים מראש?

שריינו לעצמכם מובילים איכותיים ותוכלו לעבור דירה בראש שקט. יתירה מכך, אם תקדימו תוכלו להשוות מובילים מומלצים שעדיין פנויים ובאופן הזה לא רק שתקבלו שירות טוב יותר – אתם גם תשלמו במקרים רבים מחירים זולים יותר.

זה נכון שאף אחד לא אוהב לעבור דירה ושסידור, אריזה ובחירת חברת הובלה הם לא בדיוק הדברים שאנשים אוהבים לעשות אך צריך לזכור שאם לא תתחילו כמה שבועות לפני המעבר, תגלו שאתם נמצאים בלחץ של זמן ואז האריזה אינה מסודרת, אתם עשויים לבחור במובילים שהם ברירת מחדל ולא המומלצים שכבר הוזמנו לאותו היום על ידי אנשים זריזים מכם ואם כל זה לא מספיק, ישנם הרבה מקרים של אנשים שמפאת לחץ הזמן שכחו לבטל חיובים או להעביר חשבונות כך שבסופו של יום הם מבזבזים הרבה יותר זמן (וכסף) בתיקון הטעויות שנעשו...

לא בודקים את חברת ההובלה לעומק

במדינה שבה ענף ההובלות כל כך פרוץ ושכל אחד יכול לפתוח חברת הובלה בין רגע ובלי כל הגבלה, מתקבל תמהיל של מובילים מכל הסוגים – מומלצים יותר וכאלה שההמלצה היחידה לגביהם היא לא להתקרב אליהם.

החשיבות של בחירת מובילים מומלצים מאוד גבוהה מסיבות שמובנות לכולנו. בסופו של דבר אלה האנשים שילוו אתכם ויובילו את החפצים האישיים והיקרים שלכם.

מעבר לכך, בחירה במובילים לא טובים עשויה לעתים קרובות להסתיים בהקפצת המחיר ברגע האחרון, איחורים, עבודה לא מקצועית ואף אי הגעה שלהם.

אז כיצד בוחרים מובילים מומלצים? יש כל כך הרבה אפשרויות לעשות את זה אבל צריך להבין איך להשתמש בהן באופן נבון.

אחת הדרכים הנפוצות היא להיעזר בחברים ששכרו שירותי הובלה לאחרונה אם כי חשוב לזכור שאם הם גרים בירושלים ואתם במרכז, המחיר שתשלמו יכול להיות יקר באופן מהותי.

אחת הדרכים שאני ממליץ עליה באופן אישי היא להיעזר ברשת החברתית ולהעלות פוסט ששואל על מובילים מומלצים. בתוך כמה שעות תהיו עם רשימה מכובדת למדי.

מקבלים הצעות בטלפון

לקבל הצעת מחיר בטלפון? אחד הדברים הכי מטופשים שאתם יכולים לעשות בהובלת דירה.

שלא כמו בהעברה של פריט בודד, בהובלת דירה אתם חייבים שמישהו מחברת ההובלה יגיע אל ביתכם על מנת לראות את הדברים שצריך להוביל, לבחון את חדר המדרגות, המעלית והחניה ורק לאחר מכן לומר לכם כמה עולה כל הסיפור.

יש פערים מאוד גדולים בין מה שנראה לכם לבין מה שהמובילים רואים והצעת מחיר טלפונית מתבררת במקרים רבים כלא רלוונטית ביום המעבר.

לא ברור אם זאת עצלנות או מחסור בזמן אבל אחד הדברים שחשוב לזכור בכל מעבר דירה הוא לפגוש את המוביל בביתכם הרבה לפני המעבר.

לא חותמים על חוזה

עוד טעות נפוצה בקרב עוברי דירה רבים היא היעדר חוזה מסודר. צריך לזכור שבהיעדר חוזה או הסכם כלשהו שמתעד את מה שנקבע, כל אחד מהצדדים יכול להבין את הדברים באופן שהוא רואה לנכון וזה עוד במקרה הטוב. במקרה הרע, המובילים אינם מחויבים למחיר ולמה שנקבע.

זכרו, חוזה שנכתב באופן ברור, התארגנות מסודרת ומאורגנת והזמנת חברת הובלה מומלצת יכולים יחד להפוך את המעבר וההובלה שלכם להרבה יותר נינוחים ומוצלחים.

הכותבת היא קרן מאתר ASK5 המציע השוואה נוחה של מגוון שירותים בבית שמש והסביבה כגון הובלה, אריזה, מובילים וכל מה שצריך כדי לעבור דירה בהצלחה.