לקראת פינוי בינוי של מתחם רמת לח״י והקמת מגדלים ובניינים רבי קומות, כתבה ראש העיר בעמוד הפייסבוק שלה לאחר השתתפות בועדה הארצית: ״בדיון בותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה) בו השתתפתי השבוע עם צוות מקצועי של העירייה, הצביעו חברי הוועדה בעד מתווה בינוי-פינוי-בינוי במתחם רמת לח"י. מדובר בתוכנית רוחב של התחדשות עירונית ושיפור מקיף של שכונות בעיר הוותיקה. 
התכנון הוא להקים שכונה חדשה במקום זו הקיימת, בה יהיו 1053 יחידות דיור חדשות במקום 176 הקיימות, עם דירות גן, בניינים רבי קומות, פנטהאוזים ודירות 3, 4 ו-5 חדרים. התוכנית כוללת גם שטחי מסחר, שטחים פתוחים ושטחים למבני ציבור. בנוסף, התוכנית כוללת רחוב חדש אשר יחבר בין רחוב השבעה לרחוב יהודה המכבי, ובכך משדרגת את רשת הרחובות העירונית.
אחד הדברים החשובים מבחינתי הוא לתת מענה אמיתי לאוכלוסייה הצעירה של העיר. פינוי-בינוי היא תוכנית חברתית שמאפשרת למבוגרים ולצעירים, לעולים ולוותיקים לחיות ביחד. רמת לח"י היא השכונה הראשונה שמייצרת כאלף יחידות דיור אשר תהפוך משכונה ישנה לשכונה בועטת, חיה ומודרנית. אני מודה לחברי הותמ"ל שתומכים ומלווים אותנו, ולחבר מועצת העיר שלום אדרי שמלווה את הפרויקט באופן אישי, ליו״ר ועד השכונה ניסים אדרי ולגלי בר סלע אשר מהווים דוגמה להתארגנות של תושבים המובילה לשותפות, שינוי ושיפור ניכר ברמת החיים.״

זוהי בשורה משמחת לתושבי העיר, לקראת פינוי בינוי של מתחם רמת לח״י והקמת מגדלים ובניינים רבי קומות.

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך והצוות המקצועי השתתפו השבוע בפני הותמ״ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) לדיון לגבי התחדשות עירונית במתווה בינוי-פינוי-בינוי במתחם רמת לח"י. 
מדובר בתכנית רחב של התחדשות עירונית במסגרתו פועלים לשיפור של שכונות בעיר הותיקה. 
במסגרת הדיון הצביעו חברי הועדה על פינוי בינוי במתחם רמת לח״י. בתכנון להקים שכונה חדשה במקום זו הקיימת ובה 1053 יחידות דיור חדשות במקום 176 הקיימות עם דירות גן, בניינים רבי קומות, פנטהאוזים ודירות עם 3, 4 ו5 חדרים. 
התכנית אף כוללת שטחי מסחר, שטחים פתוחים ושטחים למבני ציבור. בנוסף, התוכנית כוללת רחוב חדש אשר יחבר בין רח' השבעה ויהודה המכבי ובכך משדרגת את רשת הרחובות העירונית.