אלעד גבאי, תושב בית שמש, בנו של סוכן הביטוח המוכר והמוערך נתי גבאי אשר לומד בישיבת 'חיצים' שבאיתמר מתגייס לעזור לישיבה ביחד עם חבריו ללימודים בכדי לגייס כספים לבית המדרש של הישיבה.

מבנה בית הספר של הישיבה ממומן בעזרת המדינה אך ליבה של הישיבה, בית המדרש, ייבנה לזיכוי הרבים מכספי תרומות של הציבור הרחב.

הרב שי סוויסה, מנהל הישיבה: "החלטנו שאנחנו בונים בית מדרש לזכר הבוגרים שלנו, ואנו קוראים לציבור הרחב להיות שותפים למעבר של הישיבה ממבני קראוונים לבית הקבע, מבצע לו נרתמים בוגרי הישיבה בהמוניהם מתוך הכרת הטוב ורצון להשיב אהבה לישיבה בה גדלו".

הישיבה תקדיש את תרומות בניית בית המדרש ל12 תלמידי ישיבת 'חיצים' אשר נפלו, בהם גם מי שנרצחו בישיבה בשנת תשס"ב, בה איבדה הישיבה חמישה תלמידים בתוך חודש וחצי,

"העוצמות של המקום הזה לפרוח ולהמשיך לגדול הם מה שמחמם את הלב. ההחלטה הערכית שלנו הייתה שאין משהו משמעותי יותר שניתן לעשות להנצחתם. מתוך לימוד התורה הזכר שלהם צף כל הזמן והלימוד יהיה לעילוי נשמתם" מספר שי.

ראש הישיבה, הרב אהרון כהן: "התרגשות גדולה לנוכח עם ישראל המתחבר בלב שלו לישיבה. ישיבת חיצים הא ישיבה של לב. זה מה שמניע אותה. אנחנו רואים את זה בהתחברות הבוגרים שלנו שהישיבה נגעה בלב שלהם ומתוך כך גלים של אהבה והתלמידים שותפים לבניית בית מדרש מיוחד בעל אור אחר וצבע אחר. עם שיראל זקוק לבית המדרש הזה".

הרב כהן מציין כי לו הייתה הישיבה פותחת את האפשרות לתרומה של תורם אחד שיקדיש את המבנה כהבנתו הדבר היה אולי קל יותר, אך התחושה היא שהבוגרים הם חלק מהישיבה ו"לא ניתן לראות שמוקם בית מדרש שאינו בנוי לעילו נשמת הבוגרים שלנו".

יהושע שרמן, מנכ"ל הישיבה: "אנחנו עסוקים כעת בבניית הגג. כעת יש כאן הרבה ברזלים אבל בעזרת ה' בעוד שנה יהיו פה הרבה תלמידים ותורה למען שמו באהבה".

 

אלעד גבאי , לומד בישיבת חיצים בכיתה ט' : "בישיבה עוזרים ונותנים לי להתפתח בתחומים שונים, ובעיקר מרעיפים עלי המון אהבה. עכשיו הישיבה בונה בית מדרש חדש, בשבילנו התלמידים, וזו הזדמנות מבחינתי להחזיר אהבה לישיבה.
ממש אשמח אם תוכלו לתרום דרכי כדי לעזור לי, לעזור לישיבה".

 

**כל תרומה תתקבל בברכה ותוכפל ע"י תורמים נוספים שהתחייבו להכפיל את סך התרומות,

כדי להיות שותפים בבניין בית המדרש לזכר 12 נופלי ישיבת חיצים באיתמר,

לתרומות  לחצו כאן 
לפרטים נוספים - 0534208580 (אלעד)

 

תמונה מתוך קליפ התרומות של ישיבת חיצים.