'שונים ביחד' הוא פרויקט חינוכי-אומנותי שמטרתו להנחיל ערכים של שוויון, סובלנות, הכרת האחר וקיום משותף. כעת, עם סיומו של הפרויקט בפעם החמישית, תפתח בנמל יפו תערוכה המציגה כ-20 ציורים וצילומים של ילדים ובני נוער, וביניהם נועה גרוס מבית הספר 'נווה שלום-ואחת אל סאלם' בנוה שלום ודארין סחניני מבית הספר השש-שנתי ברנקו וייס בעין נקובא-עין ראפה, שהשתתפו בפרויקט. סך הילדים שהשתתפו בפרויקט כ-800 תלמידי כיתות ב'-י"ב מכל רחבי הארץ.

את העבודות שיוצגו בתערוכה בחרה ועדת אוצרים בה חברים אנשי אומנות, רוח וחינוך וביניהם זאב אנגלמאיר, שגם ייקח חלק בסדנת יצירה שתערך במסגרת התערוכה. בראש ועדת האוצרים עומדת ד"ר עדנה בר-רומי פרלמן.

בבתי הספר שלקחו חלק בפרויקט 'שונים ביחד', התקיימו שיעורים ומפגשים בנושא קבלת האחר, סובלנות וחיים משותפים. את המפגשים הנחו מורים מטעם בית דניאל או צוות המורים של בית הספר.

רעיית הנשיא, נחמה ריבלין ז"ל, אשר הלכה השבוע לעולמה, ביקרה לפני שנה בתערוכה ולאחריה אמרה: "התערוכה הזו יכולה ללמד שיעור באנושיות, בסובלנות, בהכלה, באורך רוח ובאהבת האדם, אנו זקוקים לתקווה הזו, ליכולת של בני הנוער להרגיש - גם מעבר למה שרואים, להביט קדימה.  אני תקווה שהפרויקט המקסים הזה ימשיך להצליח  ויהיה אבן שואבת למפגש בין בני נוער מכל הדתות העדות והמגזרים". 

מאיר אזרי, מנכ"ל מרכזי דניאל ומיוזמי התערוכה: "אפשר היה לחשוב או לקוות שהתערוכה תהיה מיותרת, לצערנו הפלגים והשסעים מתרבים ואיתם הגזענות ומחייבים לעשות הכל כדי שיגדל פה דור שרואה את המשותף בבני האדם".

התערוכה '"שונים ביחד' תוצג במרכז נא לגעת ביפו, הפתיחה ב-18.6 בשעה 17:00. נעילת התערוכה ב-18.7.

לפרטים נוספים אודות הפרויקט: http://shonim-beyahad.org.il/.

יצירתה של דארין סחניני