אתרי אינטרנט חייבים להיות מקודמים על מנת שיופיעו בתוצאות החיפוש הראשונות של גוגל. משמעות פרסום בגוגל כזה היא חשיפה ברמה הגבוהה ביותר לקהל הגולשים והלקוחות הפוטנציאליים ו/או הקיימים. על ידי כך תתבצענה כניסות רבות לאתר לקבלת מידע, לחשיפה לתכני הפרסום המופיעים בו ולמכירות מקוונות. החשיבות הרבה היא, לרוב, לעסקים בסדר גודל קטן ובינוני כי החברות הידועות ממילא זוכות לכניסת גולשים מרובה בגלל שהן מוכרות ובעלות מוניטין. מבחינים בשני סוגי קידום ממומן ואורגני.

בשניהם העיקרון הוא הקלקה על מילות מפתח המאפיינות יותר מכל את פעילות העסק או את המוצר/שירות אותו מעוניינים לקדם. בממומן יש תשלום על כל הקלקה המקדמת מעט את האתר. ככל שהכמות גדולה יותר, כן הקידום מהיר. המשמעות של כך היא הוצאה כספית גבוהה בטווח זמנים קצר. לעומת זאת, האורגני הינו איטי יותר. מילות המפתח שזורות בתוך תכנים ומאמרים הנכתבים עבור האתר והלקוח. תכנים אלו מוזרמים לאתר או לאתרים אחרים שמהם עושים קישורים לאתר אותו רוצים לדחוף קדימה.

קצב ההתקדמות אמנם איטי יותר אבל יש יתרונות אחרים. הדבר מאפשר לעסק להתבסס היטב ולהיערך כיאות להזמנות, מכירות ועוד. התכנים מתארים את פעילות העסק ואת כל התחום בכללותו ולכן, מוסיפים עומק וערך רב לאתר. הם נשמרים ככל הנדרש ותמיד ניתן לשדרג, לשנות להוסיף וכדומה. הכתיבה חייבת להיות מסודרת, נכונה ובעלת גוון שיווקי או גוון תיאורי המספק מידע והסברים. מנועי החיפוש של גוגל יודעים להעריך כתיבה נכונה וידחפו אתר מקצועי כזה קדימה. הלקוחות והגולשים הצמאים למידע יעריכו אף הם את האתר וישמרו לו אמונים.

כך, הרווח של בעלי  האתר כפול ומכופל. קידום אתרים אורגני נעשה בעזרת מומחים לנושא אשר גם יודעים לבדוק תוצאות, לבצע מעקבים, למדוד ביצועים של האתר על סמך שתי השיטות ועוד. הם נמצאים עם היד על הדופק ובהתאם לכך מקבלים החלטות אופרטיביות יחד  עם בעל  האתר. קידום אתרים אורגני מתאים מאוד לעסק בתחילת דרכו או לעסק אשר מתחיל לדחוף פעילות קדימה. יחד עם זאת, לעיתים מחליטים לשלב בין שתי הדרכים כדי לקבל אפקט מהיר ויעיל בזמן נתון.

קידום אורגני מגדיל את ערך האתר והעסק בדרכים נוספות. חיפוש באינטרנט המתבסס על מילות מפתח נחשב לחיפוש אשר מגיעה לקהלים ספציפיים המבקשים בדיוק את המוצר או השירות בו הם מעוניינים. זאת דרך טובה מאוד לחשיפה. בנוסף, לכך יש קשר חשוב בין הביצועים הטכניים של האתר לבין מקומם במנועי החיפוש. יש יתרונות רבים נוספים שהינם קטנים אבל בסופו של דבר מצטברים ומשפיעים. כך שהיתרונות אף מתרחבים ככל שבודקים אותם לעומק. מומלץ להיעזר במומחים לבניית אתרים אשר יבנו אתר מושך עין וידידותי למשתמש ואשר יודעים לקדם אותו בצורה האופטימאלית ביותר. חשיפה רבה משמעותה הגדלת הכנסות ורווחים.