אחד הדברים היותר מזוהים עם תחילת עונת הקיץ זה מתקפה טורדנית של היתושה. החום הגדול מסייע ליתושים להתרבות לכמויות גדולות במיוחד. אגף שיפור פני הכפר במועצה משקיעים משאבים רבים למיגור התופעה ולטיפול במפגעי הדגירות בשטחים הפתוחים. לאחר מחקר, פיתוח וניסיון עבר הצליחו במטה יהודה להגיע לפיתרון היעיל ביותר : דגיגים. 

מושבת היתושים נמצאת לרוב על יד מקור מים, באזור מטה יהודה ישנם עשרות נחלים המהווים כבית חם ואוהב ליתושים. אותם דגיגים, מפוזרים על ידי נציגי המועצה ורכז האקולוגיה החלקאית ביחידה לאיכות הסביבה דגיגים לאורך נחל כסלון ונחל ישעי, שהשנה ישנה בהם זרימה משמעותית עקב הגשמים רבים. אותם דגיגים הופכים את המטרד המעופף למעדן ואוכלים את אותה מושבת היתושים. 

משה סויסה, מנהל אגף שיפור פני הכפר:" את ההכנות לקיץ התחלנו כבר באפריל, הקצנו טרקטור לביצוע פריצת דרכי גישה לנחל שורק על מנת לאפשר לעובדי היחידה להגיע הכי קרוב שאפשר למושבת היתושים ולפזר את אותם דגיגים. אותם דגיגים מגיעים לכל שלולית לאורך גדות הנחל שהמדביר לא יכול להגיע אליו. הדגיגים כמובן מצטרפים להדברה מסיבית שביצענו בשטחי המועצה. אנו משתמשים באותה שיטה למעלה מעשור ובכל שנה אנו עדים להצלחה."

 

בתוך כך, להלן ההנחיות מהמועצה העוזרות בלוחמה ביתושים 

א. למנוע מקומות היקוות של מים עומדים: במקלטים, על גגות בתים, בדליים, בצמיגים וכו'. ריקון כלי הקיבול הקטנים פעם בשבוע יפתור את הבעיה. 

ב. במידה ועדיין יש בחצרך בור ספיגה, יש לדאוג לאיטום הבור בחלק שמעל לקרקע כדי למנוע כניסת יתושים. כך לא יוכלו להיכנס פנימה ולהתרבות. ניתן גם לאטום פתחים אלו ע"י רשת יתושים.

ג. להתקין רשתות בחלונות למניעת כניסת יתושים לביתכם.

ד. השתמשו במכשירים ותכשירים המהווים אמצעי הגנה ומאושרים על ידי משרד הבריאות.

כך נעביר את ערבי הקיץ בנעימים!