ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תקיים מחלקת נוער במועצה אזורית מטה יהודה את הפרויקט השנתי 'זר לנופל'. עם סיום הטקסים ביישובים יתכנסו בנות ובני נוער, מדריכים ובוגרי המחלקה באזור ההר והמזלג ובאזור גיזו ועדולם לשיחות על דרכי זיכרון, הנצחה ומהי גבורה.

לאחר מכן, ייצאו בני הנוער בקבוצות לבתי העלמין בהר הרצל, גיזו, בית שמש וקרית ענבים. השנה ישולבו לראשונה בפעילות בוגרי מחלקת נוער שזוכרים את האירוע המשמעותי וביקשו לקחת חלק באירועים. כל קבוצה תגיע לקברים עם דף מידע ובו סיפור חייו של כל נופל. לאחר הקראת הדברים על הקבר יניחו בני הנוער זר וידליקו נר לזכרו של החלל. מקום המדינה ועד היום שכלה מטה יהודה 240 חללים, בניה ובנותיה, במערכות ישראל ובפעולות איבה.

"פרויקט 'זר לכל נופל' הוא חלק עיקרי ובלתי נפרד ממפעלי ההנצחה שמוביל אגף חברה ונוער במועצה אזורית מטה יהודה לאורך כל השנה ובהם שיפוץ אנדרטאות, מפעלי ספורט להנצחת נופלים וחיבור בני הנוער לסיפורים ולחללים", מסכמת שלהבת מרכוספלד, מנהלת אגף חברה ונוער במטה יהודה. "סיפורי החללים מחזקים את הזיקה של בני הנוער בפרט ושל התושבים בכלל לחברה הישראלית ולערכיה המשותפים".

גיא שלם חדד הי"ד

מתוך 'יזכור' - אתר ההנצחה לחללי מערכות ישראל

טקס יום הזיכרון בכפר אוריה

אירועי יום הזיכרון במטה יהודה ייפתחו ביום שלישי בטקס המרכזי בחלקה הצבאית של בית העלמין האזורי בכפר אוריה. בנוסף, כל מושב וישוב ברחבי המועצה יקיים טקס אינטימי המנציח את החללים והנופלים במערכות ישראל. בישראל נפלו במערכות ישראל עד היום 23,741 מנתוני משרד הביטחון שהתפרסמו השבוע. במטה יהודה מספר החללים עומד על 196 חללי צהל ו-47 חללי פעולות איבה. 
בין המשתתפים בטקס יהיה גם יהודה חדד ממושב ישעי , אב שכול לגיא שלם חדד אשר נפל לפני 14 שנים, בשנת 1995, בלבנון בעת פעילות מבצעית שיספר על גיא:
"גיא נולד ביום י' בכסלו תשל"ה (24.11.1974) בירושלים. בן שלישי לאחר שתי בנות, ואחריו נולדו עוד שתי בנות ובן. גיא גדל במושב ישעי, והיה ילד ספורטיבי ומלא שמחת חיים. הוא החל את לימודיו היסודיים בבית-הספר האיזורי "אבן העזר" במושב נחם. גיא התבלט כספורטאי מצטיין והשתתף במשך שלוש שנים בחוג "קונג פו". הוא המשיך את לימודיו בישיבה התיכונית "קרית נוער" בירושלים. בשנים אלה היה גיא פעיל מאוד מבחינה חברתית, הוא עמד בראש קבוצת הנוער במושב ויחד הצטרפו לתנועת "בני עקיבא" במקום. גיא יזם טיולים לבני גילו, ארגן ודחף פעולות תרבות במושב וסחף אחריו חברים לחוגי ספורט. כבר אז באו לידי ביטוי כושר המנהיגות שלו וחנו הרב. בנוסף לעיסוקיו הרבים נמשך מאוד למוסיקה והאזין לה בקשב."