שוב אומת הסטארט-אפ של ישראל מספקת את פריצת הדרך המדעית הבאה, והפעם בצורת לב אנושי לפי הזמנה. חוקרים מאוניברסיטת תל-אביב הדגימו בפעם הראשונה, כיצד ניתן לקחת רקמות מבן אדם ולהשתמש בהן כדי להדפיס לב תלת-ממדי חי ופועם.

בתוך עשור, כך הם מעריכים, נוכל להתחיל להגיד שלום לכל סוגי תרומות האיברים למיניהן. אני זוכר את השתלת הלב הראשונה אי-פעם, שהתרחשה ב-1967 בדרום אפריקה והכתה גלים ברחבי העולם. אנשים היו מזועזעים ומשתאים נוכח הרעיון שהלב שלהם יכול להתחלף בלב של מישהו אחר.

הרעיון המהפכני העלה שאלות נוספות גדולות יותר כמו: האם אדם שהשתילו בו לב של אדם אחר יקבל מחשבות, הרגשות או תכונות אופי אחרות? להזכירכם, זה היה באמצע המאה העשרים ולא לפני כמה אלפי שנים, מה שמראה עד כמה חסרי הבנה ופרימיטיביים אנחנו במחשבה, כשזה נוגע להבנת ההבדל בין הגוף הבשרי שלנו, לבין המהות הגבוהה של האדם.

קשה לנו להשתחרר מהתפיסה שהמהות שלנו קשורה באופן כזה או אחר לגוף שלנו, אבל הטכנולוגיה המתקדמת מובילה אותנו לעולם שבו יהיה אפשר להדפיס, לשכפל ולהחליף את כל איברי הגוף שלנו. בנוסף, העולם הרפואי יהיה נשלט ברובו על ידי רובוטים ובינה מלאכותית במקום רופאים אנושיים.

המהפכה הזאת בעולם הרפואי תעזור לנו לראות ולהבין שאנחנו הרבה יותר מהגוף שלנו, ומהנקודה הזאת יהיה לנו קל יותר לזהות או להכיר בכך שהמהות האמתית של האדם לא מצויה בגוף.

חכמת הקבלה מלמדת, שהמהות העמוקה יותר של האדם היא ניצוץ רוחני שקיים במציאות ונמצאת למעלה מזמן ומקום, והשלב הבא של ההתפתחות שלנו הוא לגלותו. לכן ההכרה בכך שכל איברי הגוף שלנו בני החלפה, ולכן מהותנו האמתית לא נמצאת בגוף הפיזי, מהווה שלב נוסף בהתקדמות המין האנושי.

כשאנחנו תוהים לגבי תכליתו הגבוהה של האדם, עלינו קודם כל להבין שההתקדמות הטכנולוגית שלנו יכולה רק להרחיב את תפיסת החושים הנוכחיים שלנו, את המכשירים שלנו, ולשפר את חיינו ברמת הקיום הפיזי בלבד.

לאורך ההיסטוריה עבדו המקובלים באופן עקבי על פיתוח הטכנולוגיה הרוחנית – זו שיכולה להעלות אותנו לרמה גבוהה יותר של קיום – רמה שבה כולנו מקושרים יחד מעל לגופנו ומממשים שם את הפוטנציאל הרוחני של כל אחד מאתנו. שם נגלה את מטרת החיים של האדם ואיך היא קשורה לכוח העליון שמניע את המציאות כולה.

אם תרצו, חכמת הקבלה יכולה ללמד אותנו איך להפעיל את 'המדפסת הרוחנית', שיודעת להדפיס את הנשמה האנושית, הנשמה של האדם.