מכירת חמץ היא הליך נהוג בהלכה היהודית, הנועד כדי להתמודד עם איסור חמץ בפסח.. על פי ההלכה, יש לבער את החמץ לפני פסח, ואסור שיהיה אפילו מעט ממנו ברשותו של כל יהודי. עם זאת, מכירתו לגוי יכולה לפתור את הבעיה, שהרי בכך החמץ אינו עוד ברשותו של היהודי, ועל הגוי לא חל איסור שימוש, ראיה, או אכילה בימות הפסח.  הרבנות הראשית בישראל נוהגת למכור בערב הפסח את כל הפסח במדינת ישראל לגוי, ועל פי שטר המכירה החמץ חוזר ליהודי במוצאי  חג הפסח.  השנה בשל קדושת השבת יש לשים לב היטב להלכות המיוחדות הקיימות.  מוטב להתייעץ עם רב הקבילה.

רוצים למכור חמץ?  זה לא עולה כסף, ובעיקר זוכים במצווה גדולה.  למרות שיש מי שניסה לפרסם כאילו יש גורמים הדורשים כסף תמורת המכירה הנה מקום בו המכירה היא חינם אין כסף,  ולא רק ברבנות המקומית, במועצה הדתית לא גובים כסף,  גם במקומות נוספים הפזורים ברחבי העיר לא גובים.  הרבנות המקומית, פתוחה לציבור, למכירת  חמץ כבר מיום ראשון  האחרון, ולמי שטרם הספיק יכול  להגיע עד יום חמישי , מחר, עד השעה 18:00. ביום שישי תימשך המכירה בין השעות 8 בבוקר ועד השעה 10.

בצהריים יגיע גוי, למשרדי הרבנות,  ובו יימכר חמץ העיר בית שמש במעמד המרא דאתרא הרב שמעון ביטון, הרב שלום בן עזרא והרב שלמה סויסה.

בעניין מכירת החמץ באמצעות האינטרנט, הרבנות המקומית פירסמה הודעה בה היא מסבירה שגדולי ישראל פוסלים וההסדר הוא שאדם חייב לקבל קנין בזמן שמכר את החמץ על ההרשאה שתן למרא דאתרא למכור את חמצו לגוי וחייבת גמירות דעת.

פסח כשר ושמח לכל בית ישראל.