ההודעה של איחוד והצלה שמתפרסמת בסוף כל אירוע  מספרת בקצרה ובתמציתיות על האירוע,  כך היה לגבי האירוע בצומת נחל הקישון שהתרחש ביום שני בצהרי היום, צומת המרכז המסחרי ההומה מאוד, המה עוד יותר בערב חג גם בשל חופשת התלמידים ממוסדות החינוך.. מי שהגיע לשם, חזה במו עיניו בתמונת déjà vou  לא מלפני הרבה זמן, מהאסון בו נפגע ילד הולך רגל באותו צומת. וזה מחזה מצמרר, ילד מתחת לאוטובוס מטופל בידי כוחות ההצלה. כל הסיפורים, ל ליקוט הראיות לא יעזור ולא יסביר את ההתרגשות האוחזת בלב כל מי שעמד שם.   

אחד מאותם אנשים מזועזעים שהגיעו למקום היה הרב ישראל סילברסטיין, חבר מועצה בכל הימים, באותו הרגע הוא אדם ככל האנשים שהגיעו לראות  מקרוב את האסון הזה. שלושה אחים, האחות הגדולה באמצע, אוחזת בשני ידיהם  של אחיה הצעירים חוצה את הכביש במעבר חציה, מדגיש במעבר חציה, כך לפי עדות ראיה, עושים דרכם אל הצד השני.  אוטובוס של חברת קווים  עובר את הצומת ומגיע למעבר החציה, פוגע באחד הילדים, מעיף אותו אל מתחת האוטובוס ומשכיב אותו. צעקות מתוך האוטובוס גרמו לנהג לבלום באופן מידי, מה שהציל את חייו של הילד. סופו של דבר, כוחות ההצלה מגיעים מפנים את הילד לא לפני שמייצבים את  גופו רך  לא לגרום נזקים  מיותרים בפינוי.  האחות אוחזת בידו של אחיה השני הולכת הביתה בוכיה.

ישראל סילברסטיין עומד ורואה את המחזה המזעזע ויכול רק להודות לאלוקים שלא היה כאן עוד אסון. מה שברור לו שהמצב הזה חייב להיפתר. איך? "אני לא המומחה, אני חושב שחייב להימצא הפתרון לתת לילדים ולכל החוצים את הכיכר הזו ביטחון". האם  רמזור יכול לסייע?  גם הרב סילברסטיין אומר שאינו יודע ואינו בטוח אם זה הפיתרון,  חייב שהמומחים יתנו פתרון למציאות  הזו.

 תיאור תמונה, הכיכר, הצומת, מצויה בקרבת מוסדות תפילה לא מעטים, מרכז מסחרי  של שכונה,  תנועה צפופה, תחבורה ציבורית מתקשה בשל תנאי הדרך,  מדרכות צרות,  ובעיקר אין שדה ראיה  רחב לראות את כל מי שעשוי לקפוץ לתוך הצומת. באמת תנאים חסרים לכל נהג ולא לנהג אוטובוס. אם יש סיבה לכינוס דחוף של וועדת התנועה הרי היא בכיכר הזו. חייבים להימצא הפתרון ולא משנה כבר מה  העלות הכספית, להציל את הילד מהתאונה הבאה זה שווה כל מחיר.  

צילום: ציון סולטן קרן אור