בשורה אביב חשובה מאוד לעיר בית שמש, אם לא יקרה דבר בלתי צפוי,  הרי שלבית שמש אחרי אלפיים שנות גלות, ו-69  שנים של שימוש במבנים שכורים לשמש כבית עירייה, אז בקדנציה הראשונה של עליזה בלוך, קום יקום מבנה משלה, מבנה מתאים, פונקציונאלי, רחב, מתאים, מכבד ובעיקר נגיש וזמין לכלל תושבי העיר. כן בימים האלה, בחודשים הקרובים, בשנים הבאות, אנחנו נראה בית ועליו יתנוסס שלט בית עיריית בית שמש. בית משלה, ללא עלות גדמי שכירות בספר התקציב, לא  הלוואות ולא שעבוד ארוך טווח. בלוך תהיה בעלת הבית תרתי משמע. 

אם מישהו חיפש ציון דרך בקדנציה הראשונה של בלוך, אזי הנה  הציון. מה שלא השכילו לבצע, כי האפשרויות היו לפתחם,  כל ראשי הערים מעו"ד שלום פדידה ועד משה אבוטבול (עשור שלם של  מחשבה, דניאל וקנן 15 שנה!!!!), מנוימן ועד אחרון ראשי המועצות, שוב פדידה, כולל המיתולוגים שבהם יהודה בן זאב ז"ל, עמרם לוק, הנה מבצעת עכשיו עליזה בלוך. זאת למרות שיש אדריכלים שכבר עצבו בית כזה בעבר, נופר אדריכלים שמם.

כן, בעוד שנתיים, אולי שלוש לכל היותר יהיה בית עירייה חדיש לעיריית בית שמש.  ועיניה של בלוך כבר תרו אחר המקום האידיאלי להקים עליו את המבנה, המקום בו היה צריך לקום בית התרבות ולא הוקם בשל 'הימצאותם' של קברים כביכול,  גם על הסוגיה הזו תתגבר עליזה בלוך.

עיריית בית שמש משלמת מידי שנה כ-4 מיליון ₪ דמי שכירות על שימוש במבנים שכורים, פזורים ברחבי העיר. במרכז המסחרי, במרכז הקניות נעימי,  מרכז הרווחה, אגף ההנדסה ברמה א', שרות פסיכולוגי בבר אילן, ועוד מקומות נוספים. בכוונת בלוך לרכז את כל השירותים העירוניים תחת קורת גג אחת.

את המבנה  תבנה העירייה מכספים שיגיעו בחלקם ממשרד הפנים, אשר בעבר כבר פתח את הלב ואת הכיס והעניק לא פעם אחת דמי תכנון בעלות של מאות אלפי שקלים.  

כדי להיות מעשית  כבר גייסה מנהל תכנון לבית העירייה, כך סיפרה הגב' בלוך, במפגש עם פעיליה, אוהדיה וחבריה מעיר מאוחדת לקראת חג הפסח. וזאת כדי שחלומה לא יישאר רק חלום כמו אצל קודמיה אלא יהפוך ובמהרה  לבניין קשיח  מלא פעילות ושוקק חיים.

זהו הדגם האחרון של נופר אדריכלים