ביום בהיר ונהדר יצאו תלמידי ד'-ו' בז'בוטינסקי,  בהדרכת רות המורה למדעים,,ליום נתינה לסביבה. הילדים והצוות החינוכי יצאו למשימת ניקיון של שמורת הטבע  בחוף ניצנים. בהכנה טרום היציאה למדו הילדים בכיתותיהם על חשיבות השמירה על ניקיון הסביבה וכן הבינו מהם הנזקים אשר האשפה גורמת לסביבה, קרי לבעלי החיים לצמחים ולבני האדם. הם למדו גם על חשיבות השמירה על החופים ומי הים ועל ה"מתנות" שהאדם מקבל מהים.

כשבועיים לפני היציאה למבצע ניקיון החופים התקיימה בבית הספר תחרות כרזה לחולצות . בשיעורי האומנות התלמידים  ציירו הילדים כרזות שונות מביניהן נבחרה כרזה שציירו יחדיו תלמיד מכיתה ו' ותלמידה מכיתה ה'. את הכרזה הנבחרת הדפיסו על חולצה לבנה אותה לבשו הילדים במהלך מבצע ניקיון החופים.

בחוף ניצנים המתינו לילדים מדריכים של רשות הטבע והגנים. הם נתנו הסבר לילדים על החולות,בעלי החיים והצמחים בסביבה . כמו כן לימדו מהם הנזקים  שהטרקטורונים גורמים לבעלי החיים.

בתום הלימוד ההסברים והעשרת הידע. יצאו התלמידים לפעילות החשובה שלישמה הגיעו, ניקיון החופים. בזמן מבצע הניקיון הגיע לחוף מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה. הוא בירך את הצוות החינוכי והילדים על פועלם למען הסביבה.

מ'ז'בוטינסקי' נמסר: "נדבך חשוב בהקניית הערכים בז'בוטינסקי הוא ערך הנתינה הילדים למדו שצריך לתת לזולת וגם לסביבה ומי שנותן גדול יותר מהמקבל, ומי שנותן לסביבה  מקבל ממנה את "מתנותיה" ברוחב לב".