קיבוץ קריית ענבים עובר התחדשות עירונית ויקלוט עוד 300 משפחות חדשות. מדובר בפרויקט התחדשות עירונית ראשון בקיבוץ בארץ, במסגרתו ייהרסו מבנים ישנים, לרבות בתי מגורים ומבני ציבור ישנים, ובמקומם יוקמו 300 יחידות דיור חדשות הכוללות צמודי קרקע ומבני גג-גן ועוד כ-50 בתי מגורים ומבני ציבור חדשים שייבנו לטובת הקיבוץ. הבתים החדשים יתווספו לכ-105 בתי אב קיימים ובסך הכל בתום הקמת הפרויקט קיבוץ קריית ענבים יכלול כ-400 משפחות. 

בניגוד להרחבות הנהוגות עד היום בקיבוצים שונים ברחבי הארץ, הרוכשים בפרויקט החדש ייהנו מכל הזכויות להן זכאים חברי הקיבוץ הוותיקים וייחשבו כחברי קיבוץ לכל דבר ועניין. כפועל יוצא מכך, הרוכשים החדשים ייהנו מהנחות וסבסוד בחינוך וברווחה ממנה נהנים חברי הקיבוץ.

פרויקט קריית ענבים מאפשר לבנות את 'הקיבוץ החדש' - החלטה שהתקבלה לפני מספר שנים במסגרת תהליך התחדשות שמקדמים החברים. המטרה היא לשמר את ערכי הקיבוץ ובאותה עת להישאר עדכניים ואטרקטיביים לתקופה בה אנו חיים, כלומר, כל משפחה מחליטה עד כמה הקהילה מעורבת בחייה ועד כמה היא מעורבת בחיי הקהילה.

הקיבוץ מאופיין באיכות חיים גבוהה המייצר חיי קהילה ייחודיים ומערכות חינוך מהטובות בארץ. כמו כן לקיבוץ בריכה פרטית המיועדת רק לחברי הקיבוץ ובני משפחותיהם, חדר אוכל, HUB – מרחב משותף לעידוד עבודה עצמאית ושיתופי פעולה יצירתיים, קואופרטיב מזון, גינה קהילתית, מגרש כדורגל, קולנוע פתוח, ארכיון, ספרייה, מרכז יום למבוגרים, מכינה קדם צבאית ומרפאה.

עלות יחידת דיור בפרויקט קריית ענבים ינוע החל מ- 3.22 מיליון שקלים לדירת גן ועד לכ-4.7 מיליון שקלים לווילה גדולה. שטחם של צמודי הקרקע נע בין כ-165 מ"ר ועד כ-195 מ"ר על פני מפלס אחד או שניים בתוספת גינה בשטח של כ-200 מ"ר. שטחן של דירות הגן כ-160 ועוד גינה בשטח של כ-100 מ"ר ושטחן של דירות הגג כ-190 מ"ר ועוד מרפסת בשטח כולל של כ-70 מ"ר.

קריית ענבים הוא מהקיבוצים הוותיקים בארץ. הקיבוץ ממוקם בהרי יהודה ומשתייך למועצה אזורית מטה יהודה ליד הכפר אבו גוש - כ-10 ק"מ ממערב לירושלים וכ-40 דקות מתל אביב. שטחו כ-4,600 דונם.

יזמי פרויקט קרית ענבים הן חברות הנדל"ן הוותיקות א.ד ברזאני וראובן אלה. אדריכלית הפרויקט היא דנה אוברזון, המתמחה בתכנון ועיצוב בתים ודירות יוקרה, מלונות בוטיק ובתי נופש בארץ ובעולם.

היזם ראובן אלה: "אנו שמחים להיות חלוצי הדרך בהקמתו של הקיבוץ החדש ולאפשר למשפחות חדשות חיים קהילתיים כמו שרק אפשר למצוא בקיבוץ. עיקר הרוכשים בפרויקט הם משפחות צעירות, שמבקשות חינוך טוב לילדיהם לצד חיי קהילה פוריים. האזור ומיקום הפרויקט בין ירושלים לתל אביב, בהרי ירושלים בדיוק באמצע הדרך וזה מאפשר לעבוד ולבלות בשני האזורים. מסביב לקיבוץ נטועים כרמים ולצדם פועלים יקבי בוטיק איכותיים שבשנים האחרונות הפכו לאזור בילוי עם הרבה מאוד בתי קפה, גלריות לאמנות, מסעדות שנפתחו כאן לאחרונה".

י.ד ברזאני שבבעלות דיין בר ויוסי ברון, היא חברה ותיקה הפועלת בענף הבנייה החל משנת 1991. החברה אחראית על הקמתן של מאות יחידות דיור בירושלים, מבשרת ציון, בית שמש, נווה אילן, קיבוץ דברת ועוד. כמו כן החברה פועלת בתחום התשתיות ומבצעת פרויקטים למשרד השיכון, רכבת ישראל, רשויות מקומיות, חברות עירוניות ועוד.

קבוצת אלה נוסדה בשנת 1991 על ידי היזם והמהנדס ראובן אלה ומאז היא יוזמת ובונה פרויקטים של נדל"ן בארץ ובחו"ל. החברה אחראית על הקמת פרויקט ארנונה הצעירה בירושלים, פרויקט כוכב הצפון שבצפון תל אביב והבית בלינקולן שבמרכז תל אביב. כמו כן, לחברה שורה של פרויקטים בתחום בנייני משרדים וכן היא מחזיקה, מתפעלת ומנהלת שורה של מלונות מובילים בישראל ובאירופה ביניהם מלון כרמים בקרית ענבים, מלון דניאל וספא שיזן ומלון פאבליקה החדש בהרצליה, מלון בת שבע החדש בירושלים ושורה של מלונות שהוקמו בשיתוף פעולה עם חברת איסתא מלונות, במגוון יעדים כגון: בודפשט, דיסלדורף, ויימר, שטוטגראט ועוד.