התנהלות מקוממת של צוות בית החולים נחשפה בימים אלה בכתב תביעה אותו הגישו עוה"ד רן שפירא ועוה"ד ספי קלו ממשרד  אלמוג-שפירא לביהמ"ש השלום בתל אביב. 

על פי התביעה, הגיע גבר כבד משקל, כבן 65,  לניתוח בטן מתוכנן בבית החולים. תוך כדי ההכנות לניתוח, התבקש המטופל לעלות על מיטת הניתוח, ובזמן שהצוות הרפואי ביקש להניח על פניו את מסיכת ההרדמה, נשברה לפתע מיטת הניתוח, והמטופל נפל ממנה, והוטח בעוצמה לקרקע.

על פי התביעה, הצוות הרפואי מיהר לפנות את המיטה שנשברה, ולהציב במקומה מיטה חליפית, תוך שהמטופל נדרש לעלות עליה בכוחות עצמו. לדברי אשתו של המטופל, כאשר התעורר מהניתוח, דיווח לה על האירוע, אך היא לא האמינה לו, משום שסברה שהוא נתון עדיין תחת השפעת סמי ההרדמה. לדברי עוה"ד שפירא, צוות בית החולים התעלם מהאירוע, לא הזכיר אותו ברשומות הרפואיות – ולא יידע את המשפחה על התאונה.

על פי התביעה, לאחר הניתוח החל הגבר להתלונן על כאבים בעמוד השדרה התחתון ובגב. בבדיקת MRI שנערכה לו, התברר כי הוא סובל משברים קטנים בעצם הזנב ומדלקת משני עברי עמוד השדרה. גם לאחר שטופל במרפאת כאב -  לא חל שיפור במצבו, והוא החל טיפול בקנאביס רפואי להתמודדות עם הכאב הכרוני התוקף אותו בעקבות האירוע. בהמשך, הוכר התובע על ידי המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) כנכה הזכאי לתו נכה, וכמי שאיבד לחלוטין את כושר עבודתו.

על פי התביעה, לאחר שהתאמת חשדו כי נחבל בבית החולים, פנה התובע למחלקת פניות הציבור בבית החולים, וכן לנציב קבילות הציבור במשרד הבריאות, ואלה הודו כי  האירוע אכן ארע, והתנצלו על כך שהדבר לא דווח למשפחה בזמן אמת. 

לדברי עוה"ד רן שפירא (בתמונה להלן, צילום: אופיר הייב), מדובר בהודאת בעל דין לרשלנות בית החולים, ונשיאת אחריות לנזקיו הקשים של התובע. לתביעה צורפה חוות דעתו של ד"ר צבי גורן, מומחה בכירורגיה אורתופדית ורפואת ספורט. ד"ר גורן העריך את נכותו הצמיתה של התובע בשיעור של 30%  - וקבע כי האירוע נגרם עקב התרשלות צוות בית החולים.  תביעה לפיצויים בגין נזקי גוף עקב רשלנות רפואית אותה הגיש עו"ד שפירא, נדונה בימים אלה בביהמ"ש השלום בתל אביב. התביעה הועמדה על הסכום המקסימלי הקבוע בחוק (2.5 מיליון שקלים).