ביום ראשון הקרוב זה קורה, בחירות לראשות ועד העובדים בעיריית בית שמש. מי שציפו למערכת בחירות של מגה ועד עם ריבוי מתמודדים שמבלבלת את כולם (חוץ מאת המתמודדים עצמם) או מנגד מערכת בחירות חד-מועמדית שמשעממת את כולם (חוץ מאת המועמד עצמו), קיבל מערכת בחירות סולידית וקלאסית שהחלה עם שלושה מתמודדים ונכון לעכשיו נותרו בה שניים. זה לגבי המבנה הפוליטי. אבל מספיק שיהיו שני מועמדים ורק אחד נבחר כדי ליצור קצת מתח, קצת אמוציות ובקיצור, מעניין....

שלושה מתמודדים על התפקיד: ישראל פרץ, היו"ר הוותיק ומנהל משק חינוכי; ומירי מזרחי, לשעבר ראש לשכתו של מאיר בלעיש. מועמד נוסף, דוד וקנין, פרש אתמול מהתמודדות.

הפנינו אליהם מספר שאלות. התוצאות לפניכם.

מירי מזרחי

מדוע בחרת להתמודד?

החלטתי להגיש את מועמדותי ליו"ר ועד העובדים מתוך ידיעה ומשמעות חשיבות התפקיד בהשמעת קול העובדים, להסביר על עבודתם והשפעתה על הציבור, על הלויאליות והאהבה שלהם למקום עבודתם.. יו"ר ועד עובדים הינו תפקיד חיוני וחשוב על מנת להוות את הצינור המקשר בין העובד להנהלה. לצערי, לא כל העובדים מודעים לזכויותיהם וחשוב לי בתפקידי זה לוודא שכל עובד יקבל את מלוא זכויותיו. תפקיד הוועד לייעץ, להדריך, לבצע להטוטים בכדי לתת מענה ושירות לעובדים,  

איך התחושות שלך לגבי הבחירות לוועד?

"מטרותיי האישיות בוועד הן לדאוג לרווחת עובדי העירייה, לוודא שהמערכת נמצאת שם בשבילם בכל עת, לדעת לקדם עם הנהלת הרשות את סביבת העבודה, למצוא את הדרך להכשיר ולמקצע עוד ועוד עובדים על מנת שיימצאו את דרכם עובדים בשמחה חדווה ואהבה. חשוב לי לייצג את העובדים כדי לקדם את זכויותיהם ולתת מענה לצרכיהם. ייצוג העובדים אינו מסתכם רק בפעילות מול ההנהלה אלא גם דורש המון שעות להקשבה ולייעוץ, לנסיעות ופגישות לקידום כל צרכיהם.. כמובן תודה גדולה מגיעה לעובדי הרשות על האמון התמיכה והחיזוק בנו... זיכרו  העובדים הם הוועד והוועד זה העובדים! כולנו ביחד למטרה משותפת לרווחה ולעתיד טוב יותר שלכן ושלכם".

מועמדים לוועד: תהילה פנירי, אבי עמר, אסף טפירו, אברהם דיין, מנחם ברוכמן ומשה גרוס.

ישראל פרץ

מה גרם לך לחזור?

"החזרה שלי באה על רקע בקשות של עובדים לדחות את הפרישה ולשמש בתפקיד עוד קדנציה לפחות".

איך התחושות שלך לגבי הבחירות לוועד?

"תחושותיי לגבי הבחירות הם שזה תהליך דמוקרטי חשוב של העובדים בבחירת הנציגים שלהם בארגון העובדים, עשיתי מאמץ גדול לשמור על ניקיון הבחירות ולא להתעסק בהשמצות והורדת התהליך למקומות נמוכים נושא זה הוא נושא חשוב כי העובדים ונציגיהם אמורים להמשיך לעבוד ולתפקד יחד  אחרי הבחירות. מכאן אני קורא לכול העובדים להשתתף ולהשפיע בבחירות".

בעניין מועמדותו של ישראל פרץ מסר יו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות, דני בונפיל: "אני שמח שישראל פרץ החליט להתמודד. הוא אחד מראשי הוועדים הטובים והדומיננטיים. הוא זוכה להערכה רבה במרחב ובהסתדרות בכלל והוא ראוי להערכה זו. ישראל הוא ראש ועד מיליטנטי שעושה הכול למען העובדים וימשיך לעשות למען העובדים. אני מברך אותו ומאחל לו הצלחה". בפנייה לכלל עובדי העירייה מסר בונפיל: "אני קורא לעובדים לצאת ולהצביע, כדי לשמרו על זכויותיהם ולהגן עליהם".

דוד וקנין, שכאמור פרש, הביע את תמיכתו בישראל פרץ וכתב בפייסבוק: "אני קורא לכל תומכיי לתמוך במר ישראל פרץ וקבוצתו לראשות הוועד, אני מאמין שרק הוא יוביל בצורה ישרה ונבונה. מעריך ואוהב את כולם מחכה לי משהו יותר גדול להמשך עשייה ציבורית עבורכם. שבת שלום".

מועמדים לוועד: רותי אדרי, יהודית דרעי, דליה כהן, שימי גזית, דוד איטח ויוסי גמליאל.

 

מזכירת האיגוד המקצועי בהסתדרות בית שמש, חביבה שדה, מסרה כי בבחירות לוועד עובדי עיריית בית שמש כ-1300 בעלי זכות בחירה ובמערכות בחירות קודמות עמד שיעור ההצבעה על כ-80%.