במסגרת אירועי חודש פברואר בקהילה שמטרתם העלאת המודעות לבעלי צרכים מיוחדים אנו משתפים אתכם בנעשה בחווה החקלאית-סביבתית בבית שמש בתחום זה.

בחווה מתקיים, זו שנה שניה, פרויקט שילוב ייחודי של בחורים עם אוטיזם מהוסטל "אדן אוהלי יעקב" .

הדיירים מגיעים באופן קבוע בכל יום ותורמים רבות בתחום הגינון והחקלאות. במרחבי החווה השונים. איתם משתלבים תלמידים מכיתה י"ב מישיבת נחשון.

בעקבות ההצלחה הצטרפה קבוצה נוספת של בחורים מההוסטל, ובזכותם נפתחה בחווה סדנת קדרות אותה הם מפעילים בהנחיית האומנית לינדה טבט.

עם קבוצה זו התחיל תהליך שילוב של תלמידי אמירים מכיתה ו' מבית ספר אהבת ישראל בנים, כשהבחורים מדריכים את התלמידים הצעירים בסדנת קדרות משותפת.

קדמה לפעילות מפגש הכנה עם פסיכולוג, מנהל ההוסטל. שהכין את התלמידים לתהליך. והתלמידים מחכים להמשך התהליך המיוחד במפגשים המעשירים את שני הצדדים.

מנהל ההוסטל ד"ר אלכסנדר אייס שיתף אותנו בתהליך שעוברים הבחורים האוטיסטים: "קליטתם בתוך הצוות הפדגוגי של החווה ובמיוחד השיתוף פעולה הקיים עם הבחורים של החינוך הרגיל, מעניק לבחורים עם אוטיזם, הרגשה של נורמאליות . ומעבר לכל, כאשר אותם הבחורים מלמדים כיצד לעבוד עם בסדנת הקרמיקה, הם חשים הרגשה שיש להם אחריות ויכולת להדריך .

מתחילת פרויקט זה, ניתן לראות התקדמות של הבחורים בשילובם בחברה הרגילה ולראות על פניהם את החיוך של שביעות רצונם כל בוקר ללכת לעבודה כמו כל אחד!