וילונות הם תמיד תוספת מחמיאה לכל חלל. הם מספקים פתרון הצללה יעיל ובנוסף מהווים בעצמם פריט דקורטיבי. בהתאם ניתן למצוא אותם בסלונים, חדרי שינה, חדרי ישיבות וגם במטבחים ובחללים אחרים. אחת האופציות המומלצות היא וילונות רומאים.

מה זה וילון רומאי?

וילון רומאי הוא וילון ישר ומלבני שמשתלשל מהתקרה. ניתן לגלול את הווילון מהסוג הזה כלפי מעלה, בחלק מהמקרים באופן ידני ובמקרים אחרים בעזרת מנוע חשמלי, ועוד מאפיין בולט של הווילונות הרומאים הוא הקווים הנקיים והחזות הקלאסית שלהם.

מאיזה בד מכינים וילונות רומאים?

כשאנחנו מחפשים וילונות רומאים יש לנו בחירה רחבה לגבי סוג הבד שממנו יוצר הווילון. האופציות הנפוצות ביותר הן פשתן, קטיפה וכותנה.

הקטיפה היא בד שמתאפיין ברכות ובמראה רומנטי ושובה לב. בעבר היה נהוג לייצר את הקטיפה מחוטי משי אבל כיום יש שלל אופציות סינתטיות כמו ניילון, אצטט, ויסקוזה ופוליאסטר. מקורה של הקטיפה הוא בקשמיר העתיקה וגם איטליה של תקופת הרנסנס העצימה את המוניטין של סוג בד זה.

הפשתן הוא צמח שנפוץ בכל אזור הים התיכון ואסיה. המין האנושי משתמש בצמח זה למטרות רבות וביניהן כמובן הבד שנחשב עמיד ואיכותי עד מאוד. גם הכותנה היא כמובן צמח, שמתאפיין ברכות ובכך שמאוד נוח לעבד אותו.

סוג התפירה

בחירה נוספת שיש לנו לגבי וילונות רומאים היא של סוג התפירה. אופציה אחת היא וילון רומאי מבד כפול ללא חפים, אופציה שניה היא בד כפול עם חפים, ישנו וילון עם חפ אחורי, ישנם וילונות שמוגדרים כקלאסיים ועוד אופציה היא הווילון הרומי הרך שמגיע ללא חפים.

הגודל המרבי של הווילונות הרומאים

וילונות רומאים יכולים להיות גדולים מאוד ועל כן מתאימים לכיסוי חלונות בעלי מפתח רחב במיוחד. למעשה ישנם וילונות מסוג זה שמגיעים לרוחב של 450-600 ס"מ ולגובה של 5-10 מ', כך שגם אם יש לכם חלון ענקי – למשל בחדר ישיבות גדול או בבית פרטי רב רושם – ניתן להוסיף לו וילון מסוג זה וליהנות מכל יתרונותיו.

איך להתאים את העיצוב לחלל שלכם?

המגוון הרחב של האפשרויות מבטיח לכל אחד ולכל אחת התאמה מלאה בין ההעדפות העיצוביות לבין הווילון שייבחר בסופו של דבר, הן מבחינת הגוונים והן מבחינת המראה באופן כללי (כשכמובן שגם בפן הפרקטי תוכלו למצוא מענה אפקטיבי לכל צורך).

מבחינת אופי הווילון האופציות הבולטות הן קלאסי, רך ובלון. וילון בסגנון בלון (שנקרא גם רומאי אוסטרי) כולל סרט כיווץ בחלק העליון ותפירה בעלת מראה גלי בין החפים. התוצאה היא רומנטית עד דרמטית.

וילון רומאי רך מייצר אווירה נעימה ונקייה וניתן לבחור בין שלל הדפסים וטקסטורות. הווילון הקלאסי כולל תפירה במרווחים קבועים וקווים נקיים, וכשקונים אותו מיצרן רציני שמקפיד על איכות התפירה, התוצאה מרשימה במיוחד.