צילום: ארבל שטראוס

ביולי האחרון, באולם אירועים באזור השרון, ילד כבן 9 החליק במדרגות ושבר את ידו. הוריו תבעו את אולם האירועים. לאחר בדיקה של זירת הנפילה ע"י מהנדס בטיחות התגלה כי המדרגות לא עמדו בתקן הנדרש ולא הותקן מעקה או אמצעי מניעת החלקה אחר. בעקבות כך ההורים קיבלו פיצוי על ידי בעלי אולם האירועים בסכום של 245 אלף שקלים. החלקה במדרגות היא דבר מסוכן מאוד, בייחוד כשמדובר בילדים או באנשים מבוגרים. כבעלי עסק יש לכם את האחריות לבטיחות ובריאות העובדים, הלקוחות והאורחים שלכם ולכן עליכם לנקוט בכל אמצעי בטיחות אפשרי. אומנם זהו לא המקרה הראשון ולצערנו כנראה גם לא האחרון שאדם נפצע מהחלקה במדרגות. אך צריך וניתן להימנע מזה ככל האפשר.

אז כיצד ניתן להימנע מתאונות שכאלו?

אחד הפתרונות למניעת החלקה הוא פס נגד החלקה. מדובר במוצר בטיחותי הכרחי בכל מקום שבו יש סכנת החלקה, כגון מדרגות, משטחים חלקים או תלולים ועוד. פס נגד החלקה הוא פס בעל טקסטורה מחוספסת מה שגורם להגברת החיכוך של הנעל עם המשטח ובכך מונעת את ההחלקה עליו. בנוסף בזכות ניגוד הצבע של הפסים והמשטח עליו הם מודבקים ניתן להבחין במדרגות או בסכנת ההחלקה בקלות. מלבד תפקידם העיקרי של הפסים שכאמור הוא מניעת החלקה, ניתן להשתמש בפס נגד החלקה בעוד שימושים. לדוגמא סימון שביל להולכי רגל או סימון חניות בחניונים.

את הפסים ניתן להדביק על משטחים ממתכת, שיש, בטון או עץ. פס נגד החלקה עמיד בפני לחות ויובש לכן ניתן להדביק אותן בתוך מבנים או בשטחים מקורים. הדבקת הפסים היא פשוטה וקלה ואין צורך בניסיון קודם, לפני הדבקתם יש לוודא כי השטח עליו נדביק את הפסים הוא יבש, נקי מאבק או מחול. ישנם מגוון דגמים של פס נגד החלקה, הם נבדלים זה מזה בצבע, ברוחב, בעובי, וברמת החספוס שלהם לכן ניתן להתאים את הפסים לפי הצורך.

לסיכום

החלקה במדרגות עלולה להיות תאונה כואבת מאוד ואף יכולה להיגמר באסון גדול. אך יש פתרון פשוט, קל וזול שיכול למנוע תאונות אלו, אז אם אתם בעלי עסק תדאגו לביטחונם ובריאותם של הסובבים אתכם והזמינו פס נגד החלקה.

למידע נוסף על פסים נגד החלקה, כנסו לאתר https://www.asclean.co.il/catalog-safety-equipment/marking-and-non-slip/anti-slip-stripes