ארגון י.ר.א

אוכלוסיית העיר בית שמש מגוונת מאוד ומשפחות רבות ברוכות בילדים מתמודדות עם קשיים כלכליים באופן יום יומי. דרך פניות רבות שהגיעו לרב הרוש, הובן הצורך האדיר לסייע למשפחות והחל לסייע בידם ולהקים את ארגון י.ר.א.

כשנפגשים משפחה משפחה, מגלים את העוצמות והכוחות שיש לאנשים הללו ואיזה ילדים נפלאים, אך יש ביניהם לבין ההצלחה תהום פעורה. יש ביניהם משפחות מכל מגוון האוכלוסייה.

הרב הרוש בחר להקים את הארגון שיעניק לאותם משפחות גב איתן לצמיחה משפחתית ואישית ולאפשר להורים להצמיח דור חדש בריא לומד ותורם למשפחתו ולחברה כולה. הילדים הללו גדלים לתוך מציאות כלכלית קשה, שמשפיעה על כל חלקי החיים. מציאות שלרוב גורמת להם לרדת מטה.

מזה כשנה וחצי קיים ופועל "מרפאת השיניים" ע"י הארגון שבין שירותייה קיימים הטיפולים: אורטודנתיה לילדים, טיפולי שורש, עקירות כירורגיות, עקירות שיני בינה וכל זה בהנחות של 50%-90% הנחה לכלל תושבי בית שמש וחברי הארגון , במרפאה קיים צוות רופאים מקצועי ומיכשור מהמתקדם בתחום. 

מארגון 'י.ר.א' נמסר: "הרב הרוש הבין שילדים אלו הם הילדים של כולנו, כי אנו מצווים ב'כל ישראל ערבים זה לזה' וההצלחה שלהם היא ההצלחה של העם היהודי וכך גם גם הכישלון חלילה. כשאנו בונים עבורם גשר, שיוכלו בעזרתו לעבור מעל התהום, אנו נותנים להם דרך אל עולם מלא ויציב להם ובעזרת השם לצאצאים שלהם בעתיד".

לצפייה בסרטונים

https://vimeo.com/316760232/1183b67460

https://vimeo.com/316760956/b48e13f116