בס"דחוויה לכל החיים. ביום שלישי השבוע, נערכה בבית שמש באולם הספורט "שייבר" לשכבה ט' מתיכונים ברחבי העיר פעילות "כדורסל כסאות גלגלים", שמטרתה גם לצאת קצת משגרת הלימודים וגם לצאת ממנה עם כמה מסרים חשובים לחיים. הפעילות הועברה על ידי חמישה שחקנים, המשחקים בליגת העל בכדורסל לכיסאות גלגלים, ארבעה מתוכם נפגעו בתאונות דרכים ואחד בפיגוע. הפעילות הועברה במתכונת של ארבעה מפגשים לתלמידים משישה בתי ספר.

בפתיחת האירוע, הסביר אלון, אחד השחקנים  שהנחה את האירוע, על ההבדלים בין כיסא גלגלים רגיל, לבין כיסא גלגלים למשחק כדורסל. ראשית, הגלגלים יושבים מעט נטויים על הכיסא, כדי לתת אפשרות לנוע מהר עם הכיסא. שנית, ישנו ברזל קדמי מיוחד, שנותן לשחקנים תחושת ביטחון ליצור מגע במשחק, כיאה למשחק אגרסיבי כמו כדורסל. בנוסף, הכיסא מכיל גם גלגל אחורי, למנוע נפילה במהלך משחק וכמובן, גם חגורה, כדי לאפשר הטעיות כדורסל ולקיחת ריבאונדים, ללא נפילה מהכיסא. מחיר של כיסא כזה, לא תאמינו, מגיע ל35,000 שקלים. המחיר הגבוה משתי סיבות: סיבה ראשונה, מפני שהכיסא מותאם באופן אישי לגודל של כל שחקן והסיבה השנייה היא מפני שהכיסא עשוי מאלומיניום מיוחד, שהוא גם חומר קשיח וגם לא שוקל הרבה.

לאחר מכן, הראו השחקנים לילדים איך משחקים כדורסל על כסאות גלגלים ולאחר מכן הילדים התנסו בעצמם במשחק על כסאות גלגלים וגילו שלא פשוט לקלוע בישיבה ובטח שלהגיע למצב זריקה כאשר אתה על כיסא גלגלים. ולסיום, השחקנים שיחקו משחק מול הילדים כשחלק מהילדים עומדים וחלק על כיסא גלגלים. במשחק הזה נרשמה הפתעה גדולה, לפחות במפגש שאני נכחתי בו, כאשר השחקנים ניצחו 6:4, לאחר החטאות ממצבים קורצים של הילדים.

בסיום הגיע הרגע המשמעותי, כאשר השחקנים והילדים התחלקו לשתי קבוצות ושמעו מהם את סיפורם האישי כיצד נפצעו. אביא כאן את שני הסיפורים המשמעותיים:

מוטי, בן 30 מהרצליה, נסע במכוניתו בדרכו לחברו ושלח לו הודעת אסמס תוך כדי הנסיעה ועשה תאונה קלה. הוא עצר בשוליים לקחת פרטים מהנהג השני והלך אל תא הכפפות ומכונית שנסעה ב120 קמ"ש, ריסקה לו את רגלו במקום. כיום, אחרי הרבה טיפולי פיזיוטרפיה, הוא הולך רגיל, אבל עם פרוטזה, לאחר שנאלצו הרופאים לקטוע את רגלו.

אלמוג נסע בכביש ראשי ללא חגורה ובעודו מסמס בפלאפון, הוא עף החוצה 6-7 מטרים ונפגע בחוט השדרה, כיום, כמעט ואינו יכול להזיז את פלג גופו התחתון. כמובן שהסיפורים האלו היו עיקר האירוע ואין ספק שהילדים יוצאים עם מסר משמעותי להמשך החיים.

 נודה למשה שטרית , סגן ראש העיר ומחזיק תיק הספורט שגם בא לברך ואמר:" החברים כאן, הם לא פחות ממעוררי השראה, למרות המגבלות, באים ולוקחים אותן למקומות שגורמים לנו להתפעל".

תודות גם לאיציק קניזו, יובל לוי, מחלקת הספורט והחברה למתנסי"ם.