בשבוע "דיבור חדש" (10-16.2.19), שבוע בו מתקיימות פעילויות בנושא של שיח, הידברות ובניית גשר בין מגזרים ותרבויות בכל רחבי הארץ, נערכו, גם אצלנו בבית שמש, שני  אירועים שמטרתם להגביר את השיח וליצור מרחב להיכרות עם אנשים ואוכלוסיות, שלא מתרחש באופן טבעי ביום יום:  

 "גישור בתוכנו"

מועצת התלמידים והנוער העירונית והמרכז לדיאלוג קהילתי וגישור באגף הרווחה, בשיתוף מתנ"ס זינמן וסיירת הנוער מטעם עיר ללא אלימות, קיימו ערב שמטרתו יצירת חיבורים והיכרות עמוקה יותר בין בני נוער. המפגש התקיים בין קבוצות, השונות זו מזו והחסרות אינטראקציה על רקע עדתי, תרבותי או דתי.

במהלך הערב השתתפו בני הנוער במעגלי שיח ודנו בדילמות המעסיקות את הנוער בתחומי תרבותיות ומגזר ולאחר מכן שמעו הרצאה על "תקשורת תוצאתית".

בימים הקרובים תקום קבוצה של בני נוער שיובילו את נושא הגישור והדיאלוג בין בני הנוער בעיר ויפעלו למען מטרה זו. בהמשך  יכינו תוכנית עירונית שנתית בנושא.

המעוניינים מוזמנים לפנות ליו"ר מועצת התלמידים והנוער, נעה אביר- 7 054-264290, noa.abir@gmail.com

 

מוקדי חשיפה למרכז הדיאלוג הקהילתי והגישור

ביום החשיפה עמדו מתנדבים של המרכז, למשך שלוש שעות בשלושה מוקדים בעיר: במרכז המסחרי ברמת בית שמש ג', בנעימי ובמרכז המסחרי ברמת בית שמש א'. המתנדבים הזמינו את העוברים והשבים  לשיח על נושאים הקשורים לקהילה, דיאלוג ועולם הגישור וכן הזמינו את הציבור להציע רעיונות ונושאים בהם יפעל המרכז ויזום בעתיד בעיר.  

כל עובר אורח קיבל מגנט של המרכז וסימניות עם טיפים לשכנות טובה ושיח נכון ומיטיב בין הורים וילדים. הייתה היענות חיובית ותושבים רבים אמרו כי מרכז כזה נצרך בעיר. "...יש כל כך הרבה מה לעשות...זה לא ייגמר לעולם..." .

לפרטים והצטרפות ניתן לפנות לאביה, רכזת תחום הדיאלוג הקהילתי והגישור בעירייה –

050-2103320, gishur.b.shemesh@gmail.com