כחלק מתוכנית להעצמת והרחבת תפקידו של רופא המשפחה, מובילים ב'כללית' הכשרה ייחודית לרופאי המשפחה למתן מיומנויות לטיפול בתחום הכירורגיה, שתאפשר להם לתת מענה לבעיות כירורגיות בסיסיות כגון תפירות, פתיחת אבצסים, ציפורן חודרנית ועוד. המענה יינתן במרפאה ויחסוך מהמטופל לפנות למיון.

בימים אלה הסתיים המחזור הראשון בו השתתפו צוותים של רופא ואחות ממרפאות 'כללית' במטה יהודה, ביניהם ד"ר ישראל כץ, מנהל מרפאת שריגים; והאחות מירב שביט ממרפאת כללית נתיב הל"ה, המספרים כי "הודות ללימודים במרכז הסימולציה של 'כללית' שיפרנו את היכולות שלנו לתת טיפול בתחום זה מעבר לאלה שרכשנו במהלך הלימודים ובתקופת ההתמחות".

ד"ר ארז ליבל, המנהל הרפואי של 'כללית' במחוז ירושלים: "רופא המשפחה אחראי על מתן טיפול כוללני למטופליו. כשם שהרופא מעניק טיפולים במנעד רחב ברפואה ראשונית על כלל תחומיה, כך אנו סבורים כי רופא המשפחה יכול לתת מענה גם לסוגיות כירורגיות בסיסיות. הכשרה זו חשובה גם לפיתוח וקידום מקצועי של רופאי המשפחה ומעניקה לו רובד נוסף ומגוון בעשייה היומיומית".

ההכשרה שעברו הצוותים הרפואיים נערכה ב'סימולטק',  מתקן אימון המאפשר לרופאים להתאמן ולתרגל מיומניות טיפוליות. בסימולטק חדרי סימולציה המצוידים בטכנולוגיה חדשנית ומשוכללת אשר מדמים סביבת עבודה של מרפאה ובית חולים. בכל חדר הצוותים יכולים  להתאמן בדיסקרטיות על מגוון תרחישים רפואיים כדי לשפר מיומנויות ויכולות תפקוד באירועי חירום מצילי חיים. היתרון הגדול בסימולציה רפואית היא היכולת לחוות מצבים מציאותיים מבלי לחשוף את המטופלים לסכנות.

ד"ר ישראל כץ (באדיבות 'כללית', מחוז ירושלים)