ברוכים השבים לפינתנו בה אנו ממשיכים להציג לכם את העובדים השונים של המועצה, 

הכירו את ד"ר נעמי שמריהו תור, מנהלת המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור במטה יהודה.

▼ אגף ומחלקה: 

אגף הרווחה והשירותים החברתיים.

▼ ותק בעבודה: 

מזה שלושה עשורים, זוהי שנתי החמישית במטה יהודה.

▼ קצת על עצמי: 

נולדתי במושב נחם למשפחה של עולים מתימן, וכיום אני מתגוררת בבית שמש. נשואה לעקיבא- דיפלומט במשרד החוץ. אימא ל4 ילדים שנולדו בשלוש יבשות, יונה וזוהר חיילות משוחררות, יהודה המשרת ביחידה קרבית ורוני הלומדת באולפנה נגה. התחביבים: בזמני הפנוי אני כותבת, מצלמת ומציירת. השנה נבחרתי לתפקיד של יו"ר התאחדות מרכזי הגישור והדיאלוג בקהילה, ומניסיוני אני אוהבת לעבוד ולסייע לקהילות לממש את הפוטנציאל הגלום בהן.

▼ איפה את רואה את עצמך בעוד 10 שנים? 

אני רואה את עצמי ממשיכה בעשייה משמעותית בקהילות השונות.

במקביל לכך, אני מקווה שאזכה להיות סבתא.

▼ מטה יהודה בעוד 10 שנים: 

אני מאחלת שמטה יהודה תמשיך להתעצב ולהתפתח כמקום תוסס עם קהילות מפותחות, עם כלים חזקים למשאבים רבים. אני מייחלת שהשיח והדיאלוג ישכנו בכל מקום בשגרת החיים, ושיותר נשים ייקחו חלק בתפקידי הובלה והנהגה במועצה.  

▼ מהי מטה יהודה בשבילך?

מטה יהודה זהו המקום בו נולדתי וגדלתי, אחד מהחלקים היפים ביותר במדינת ישראל. לדעתי זה מקום עם נופי התנ''ך וצופה פני העתיד. לפעמים אני מדמיינת שאני רואה את שמשון מסתובב בין צרעה לאשתאול ואת דוד הצעיר אוסף אבנים בעמק האלה.

▼ להיות עובד במטה יהודה: 

מבחינתי, זה מרתק לעבוד עם פסיפס אנושי: יהודים, ערבים, דתיים, חילוניים, ומסורתיים, מרגש להיות חלק מצוות מקצועי ומסור של עובדי אגף הרווחה והשירותים החברתיים בהובלה של דפנה בירן אשתר, מנהלת האגף. בנוסף, התפקיד מאפשר לי לגשר ביחד עם אנשים מוכשרים ומדהימים שעוסקים בדיאלוג בין תושבים, לבנות שותפויות בתוך המועצה ומחוץ אליה עם אנשים שאכפת להם, שמחוברים למקום- כמשפחה.

▼ מוטו לחיים: 

"בואו נשפיע על הסובב אותנו, נחדש ונשנה לטובה".

*מתוך דף הפייסבוק של המועצה האזורית מטה יהודה