הסערה סביב מערכת המשפט בימים האחרונים פוגעת קשות באמון הציבור – בעיקר בגלל איסור הפרסום המיותר שהוטל עליה.
כך טוען השופט בדימוס דניאל ארנסט, שלדבריו, כאשר מוטל צו איסור פרסום, כל מי שקשור וכל מי שמקושר יודע מה קורה – וכל יתר עם ישראל עסוק בספקולציות. אין דרך יותר שלומאלית ויותר שוחקת אמון מהדרך הזו.
"כל הסערה הנוכחית סביב המינויים היא סתם סנסציה, והגיע הזמן להסיר את איסור הפרסום". 
בהמשך לדבריה של נשיאת בית המשפט העליון בדימוס דורית בייניש, שהתראיינה בנושא, אומר השופט בדימוס ארנסט כי "תמיד היו דילים בבחירת שופטים, תמיד הייתה מסחרה של 'תן לי למנות את השופט הזה והזה – ותעזור לי למנות את המקורבים לי במקומות שאני חפץ בהם'. הדילים תמיד היו סביב העדפה, או פוליטית, או מגדרית, או אתנית. זה לא אומר שזה מושחת. אין שיטה שאין בה דילים ולחצים". 
"ראו מה קורה בארה"ב, שם השיטה היא של מינויים פוליטיים  – ואז ההכרעות שלה יוצאות לגמרי עקומות. אתה יכול להיתפס בחלק ממדינות בארה"ב שלוש פעמים מעשן מריחואנה ולהיכנס לכל החיים לכלא". 
"אני מכיר הרבה שיטות לבחירת שופטים בהרבה מדינות, והמערכת בישראל היא הטובה והנקייה מכולן. בשנים האחרונות המערכת עושה בדיקת עומק אמיתית, עם בדיקה פסיכולוגית של שופטים. אין כמעט ארצות שעושות את זה. נכון, בכל אלף תפוחים תמיד יימצא אחד רקוב. אין דרך מושלמת, אבל דווקא בתקופה האחרונה, כשאין יותר קליקות – כל אחד מושך לכיוון שלו – וככה יוצא שהמינויים מאד מגוונים ולא מפלים". 

המאמר באדיבות רן שריר, יחסי ציבור לעורכי דין