בית שמש רוצה להידמות  לחיפה, לרמת גן או לתל אביב, תודו רשימה מכובדה של ערים בישראל.  זה לא תוצאה של עידן עליזה בלוך,  זה קרה עוד בשלהי הקדנציה השנייה של אבוטבול. 

בית שמש שואפת להידמות לערים מובילות בארץ בתחום הפיתוח הטכנולוגי  עד כדי הגדרה כעיר דיגיטלית. בינתיים רק שואפת, כי בשטח עדיין אין שום תוכנית להגשמת החזון . אצלנו יש אפילו ממונה ישראל מנדלסון, נציג חב"ד בבית היהודי, הוא הממונה על קידום בית שמש לקדמת הבימה הטכנולוגית. מנדלסון נשאר בארץ

ערים דיגיטליות מאופיינות בספקי טכנולוגיה המעודדים אימוץ פתרונות שהם מציעים, שלא היו קודם בערים מצויידות בהם.

לא כל הערים מבינות את המשמעויות של הפתרונות הטכנולוגיים, או את ההשפעה שלהם על איכות חיי התושבים ולכן  החליטו ברשויות המקומיות לשגר נציגים ללמוד את הנושאים ולנסות להגשימם בעירם.

 בית שמש שיגרה משלחת  בקדנציה הקודמת ללמוד, במשלחת היו  סגן ראש העיר שמואל גריננבג, מנכ"ל העירייה מתי חותה והגזבר אריה ברדוגו.

אומר מנכ"ל העירייה ממצוי בלונדון הקרה: "אריה ואני נמצאים בקורס הנמשך שנה שלמה, יומיים בחודש ונקרא מובילים דיגיטליים. הקורס מנוהל ע"י הג'וינט ביחד עם משרד הפנים וישראל דיגיטלית. כרגע אנחנו בשבוע לימודים בלונדון לקראת סיום הקורס".  אז כאשר ישובו, ברדוגן יוכל להתחיל לחשוב על מימוש הרעיון בעירנו ואילו חותה יוכל לקיימו בכל מקום עבודה אחר בו ימצא את עצמו לאחר ה-31 בינואר.

 נוסיף הערה, אילו העירייה  שלנו היתה שקופה והייניו יודעים בדיוק מה מתרחש, מי נמצא ומי חסר היינו מגלים שהשליחים יצאו לתכנית העיר הדיגיטלית ולא לתכנית עיר חכמה.  בכל מקרה  הצלחה לשני הנציגים שלנו