כיתות י"א וי"ב מבית החינוך הישיבתי אמי"ת דביר יצאו למסע משמעותי ברחבי הארץ, מסע שנמשך חמישה ימים. המסע החל באזור בית שמש בעקבות סיפורם של דוד וגוליית ובעקבות לוחמי שיירת הל"ה וגבורתם. לאחר מכן התנסינו בחפירות ארכיאולוגיות ודרכן העמקנו את שורשינו הנטועים באדמת ארץ ישראל. ביום השלישי סיירנו בצריף בן גוריון בקיבוץ שדה בוקר, למדנו על ראש הממשלה הראשון ועל הקיבוץ ותפישת העולם שהביאה להקמתו, הכרנו את תפישת 'כור ההיתוך' ועל מחדלי העבר כמו על הדברים הגדולים של אותם השנים.

ביום רביעי חיכה לנו מסלול אתגרי בהרי אילת, ובו דיברנו על פחדים ועל האתגרים העומדים בפנינו  היום, ולסיום קינחנו את היום בארוחת ערב בטיילת של אילת. ביום החמישי והאחרון, סיירנו במרכז ע"ש אילן רמון, ועל שפת המכתש ישבנו וסיכמנו את המסע המשמעותי ומשם שבנו הביתה.

התלמידים חשו שהמסע המשמעותי אכן היה משמעותי עבורם והתייחסו לטיול כאל הטיול הטוב ביותר בו השתתפו. המסע היה משמעותי גם על הצוות החינוכי ועברו עליהם ימים ולילות של יחד, של היכרות מעמיקה עם התלמידים יחד עם למידה והנאה.

ארז בר-און מנהל בית החינוך מוסיף ואומר כי "המסע המשמעותי הוא חלק מהמצפן שמראה לנו את הדרך להגשמת ייעודנו הכללי כעם ישראל וכן את דרכנו בחינוך הבנים בבית החינוך הישיבתי אמי"ת דביר. נמשיך ללמוד ולהתבונן פנימה בלימוד ודיוק דרכנו."