רגע לפני התפרצות מחלת השפעת בישראל, קוראים בכללית למטופלים להגיע למרפאות בבית שמש ולהתחסן כדי להגן על עצמם, על הקרובים להם ולמנוע תחלואה.

על פי הערכה של משרד הבריאות השפעת צפויה להגיע לשיאה בעוד כ- 3-4 שבועות. "יחד עם זאת" אומר ד"ר יאן מיסקין, מומחה למחלות זיהומיות במחוז ירושלים של 'כללית' "אנו צפויים להרגיש את הגעת השפעת כבר בשבועיים הקרובים ואת השיא בחודש הקרוב. צריך להדגיש שממתן החיסון ועד להגנה מיטבית חולפים שבועיים ועל כן יש חשיבות בחיסון מוקדם ככל הניתן, כבר עכשיו".

צוותי המרפאות בבית שמש מתרכזים בחיסון אוכלוסיות היעד הנמצאות בסיכון גבוה לחלות ולפתח סיבוכים של המחלה בהם: חולים כרוניים, בני 65 ומעלה בדגש על מטופלים הנמצאים בסיכון גבוה לחלות בדלקת ריאות, שוהים במוסדות ומרותקים לביתם, נשים המתכננות היריון, נשים הרות ולאחר לידה. נוסף על כך ממליץ משרד הבריאות לחסן ילדים מגיל 6 חודשים ועד גיל 12 שנים, בשל היותם חשופים לתחלואת שפעת וסיבוכיה ומפיצים את המחלה לבני ביתם הסובבים אותם.

עד כה, 95,000 מטופלים ממחוז ירושלים נענו לקריאה וקיבלו את החיסון במרפאות 'כללית'  במחוז. במרפאות כללית בית שמש  ניתן חיסון בזריקה כנגד 4 זני שפעת, המציע כיסוי רחב ונחשב לחיסון בטוח וכן חיסון באמצעות תרסיס. לדברי ד"ר מיסקין "השנה, ישנה אפשרות להתחסן גם בחיסון הניתן כתרסיס לאף.  השימוש בתרסיס, שהוא מנגיף חי מחולש, נוח וידידותי יותר עבור ילדים ומראה יעילות גבוהה במיוחד בגילאי שנתיים עד גיל 8, ומומלץ בעיקר לילדים בגיל זה". ניתן לרכוש את חיסון הפלומיסט בעלות של 10 ¤ ללקוחות המושלם עד גיל 18. 

ד"ר מיסקין מסכם " שפעת היא מחלה נגיפית, נפוצה ומידבקת שתסמיניה מלווים בחום, כאבי שרירים, שיעול, כאב גרון וכאב ראש. יחד עם זאת, המחלה עלולה לגרום לאשפוז ואף לתמותה על רקע סיבוכים. שיעור הסיבוכים של השפעת גדול במיוחד בקרב תינוקות וילדים צעירים, נשים הרות, בני 65 ומעלה וחולים כרוניים. בשנתיים האחרונות, החיסון שבשימוש הינו מומת ולפיכך אינו יכול לגרום בעצמו למחלה. תופעות הלוואי השכיחות הינן מקומיות ומסתכמות בכאב קל, אודם, נפיחות במקום החיסון, שלרוב חולפים כעבור שעות עד כמה ימים. תופעות הלוואי קלות לאין ערוך ביחס לסיבוכי המחלה. אנו קוראים למטופלים להגיע להתחסן כדי לשפר את סיכויי הגנה מפני הידבקות במחלה".